שלטי תעמולת בחירות | צילום: פרטי

"בימים האחרונים אנו חווים התנהגות ביריונית בשטחים הציבוריים של חלק מהמפלגות המתמודדות לבחירות. התנהגות זו באה לידי ביטוי בתליית שלטי בחירות רבים על גדרות ברחבי העיר". כך טוענים חברי סיעת 'ישראל ביתנו' בבת ים במכתב ששלחו לוועדת הבחירות המרכזית. במכתב הם שואלים: האם עיריית  בת ים מבצעת אכיפה נגד תולי השלטים?

"נכון להיום חלק מהשלטים הוסרו וחלקם עדיין נשארו", טוען חבר המועצה יבגני איזנשטט אך מסביר שהנקודה היא לא ההסרה אלא האכיפה: "האם בוצעה אכיפה והעוברים על החוק נקנסו? לא יתכן שתושבי בת ים מתלוננים על פיקוח יתר, ונקנסים במידה והם לא חונים נכון, אך מה שחל על אדם פרטי לא חל על מפלגה כזו או אחרת, גם אם זו המפלגה שראש העירייה מייצג והגיע ממנה".

תלונות נוספות על "השתלטות המרחב הציבורי על ידי תליית שלטי מפלגות", עלו גם בקרב תושבים שטוענים כי, "אנחנו מעדיפים תליית מודעות שהם לרווחת התושבים על פעילויות שקורות בעיר, ולא מודעות מהסוג התעמולתי".

לפיכך הודיע אייזנשטט שנעשתה פנייה גם לראש העירייה ובה קריאה לחשוף: "כמה דוחות קיבלה כל מפלגה על תלייה לא חוקית של שלטי הבחירות ובאילו סכומים. טרם קיבלנו תשובה בנושא".

תגובת עיריית בת ים: "עיריית בת ים מבצעת אכיפה בעניין על פי החוק ובהתאם להנחיות היועמ"ש לממשלה וועדת הבחירות לכנסת, ובכל מקום בו נתלים שלטים במרחב הציבורי אנו פועלים להסירם באופן מיידי".