19:00 - כשנותרו שלוש שעות לסגירת הקלפיות, אחוזי ההצבעה בבת ים נמוכים ביחס לממוצע הארצי (27 אחוז, 36,499 תושבים), אולם גדולים ביחס לבחירות 2013 - בשיעור של 11.8 אחוז. לשם השוואה אחוזי ההצבעה בחולון עומדים על 36 אחוז, ראשון לציון 39 אחוז ואשדוד 50 אחוז.

11:40 - בצל הפרשה המתוקשרת מגיע ראש העירייה יוסי בכר להצביע בקלפי בבית ספר, 'יגאל אלון'.  כזכור, אמש התפרסם סרטון ובו ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע תמיכתו בהמשך כהונתו של בכר, כל זאת בניגוד לעמדת הליכוד התומכת ביו"ר המפלגה בעיר, צביקה ברוט.

בכר בקלפי | צילום: איתי בלומנטל

"ראש הממשלה תומך בי", אומר בכר. "הוא יודע מה טוב לבת ים. הליכוד לא מפולג. יש ועדת היגוי עליונה והיא רואה בי כמועמד. הם רואים גם מה נעשה בבת ים בשנים האחרונות והם מעריכים את זה. ראש הממשלה אוהב את בת ים ולכן הוא החליט לבחור בי ואני שמח על כך. בניגוד למה שנדמה זה לא משהו שצץ מעכשיו לעכשיו. יש לראש הממשלה מילה ודעה נחרצת - וזאת דעתו, אפילו אם זה בניגוד לכל דעת השרים".

10:53 - המועמד ירון לוי, ראש סיעת יש עתיד, הגיע להצביע באולפנת צביה.

10:30 - למעלה מ-5,000 בוחרים הגיעו לקלפיות נכון לשעה זאת, מתוך כ-129 אלף בעלי זכות בחירה. מדובר בעלייה (1.3 אחוז) ביחס לשיעור הצבעה בבחירות 2013. 

ירון לוי ממש זכותו | צילום יחצ

09:22 - צביקה ברוט, המועמד לראשות העיר מטעם הליכוד מגיע להצביע בבית ספר בית וגן ברחוב הרב קוק, מלווה בלא מעט תקשורת בעקבות כותרות אמש, על תמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בראש העירייה יוסי בכר, בניגוד לעמדת הליכוד. 

"המהלך דווקא עזר לי", אומר ברוט למיינט בת ים. "אנשי בת ים לא אוהבים שמחליטים להם, הם לא טיפשים, וגם אם נתניהו היה גר בבת ים הוא היה בוחר לשינוי. לא מצפה מראש הממשלה להתנצלות. מישהו הטעה אותו. צריך לצאת בחקירה פנימית לבדוק מי עשה את זה ולמה".

ברוט בוחר אחרי לילה סוער | צילום: להבה בלום

08:45 - בית ספר תחכמוני, תלונות הדדיות לתעמולת בחירות לא חוקית מצד פעילים של אלי יריב ויוסי בכר. המשטרה והמשקיפים מתבקשים להתערב. 

הפעילים בתחכמוני | צילום: להבה בלום

07:00 - בשעות אלה, נפתחות 217 הקלפיות המוצבות בעיר ועד סגירתן, בשעה 22:00, יוכלו 129,925 בעלי זכות הבחירה בעיר להצביע ולהשפיע על דמות ראש העירייה בחמש השנים הבאות ודמות חברי מועצת העיר.

נקודת ההצבעה ב'תחכמוני' | צילום: להבה בלום

היום, בניגוד למערכות הבחירות בעבר, הוכרז יום שבתון, כל זה על מנת לעודד את התושבים להשתתף בחגיגה הדמוקרטית, והלעלות את אחוזי ההצבעה. בחולון, אגב, הם עמדו בבחירות הקודמות על 32.7 (42 אלף תושבים). 

במעטפה הצהובה תוכלו לבחור אחד משבעת המועמדים לתפקיד ראש העירייה: ראש העירייה המכהן יוסי בכר, אורי בוסקילה, אלי יריב, ירון לוי, צבי רובין, צביקה ברוט וקטי פיאסצקי מורג.

במעטפה הלבנה תוכלו לבחור אחת מ-11 סיעותבת-ים אחת בראשות אלי יריב (א), בת ים בראש מורם בראשות יוסי בכר (ים), בת ימים פלוס צעירים בראשות ירון לוי (פה), הבית היהודי בראשות אורי בוסקילה (טב), הליכוד בראשות צביקה ברוט (מחל), הרשימה הדתית המאוחדת (זך), טל לבת ים בראשות ויקטור טל (כן), ישראל ביתנו (ל), מרצ בראשות קטי פיאסצקי (מרצ), פורום תושבי בת ים בראשות צבי רובין (נץ), שס בראשות רפאל בראנז (שס).

בקלפיות מחכים לבוחרים ראשונים | צילום: להבה בלום

במידה ולא קיבלתם הודעה לבוחר תוכלו לבדוק את זכאותכם להצביע ואת מיקום הקלפי שלכם באתר של משרד הפנים. זכרו, על מנת לממש את זכות הבחירה שלכם יהיה עליכם להזדהות באחת מהאפשרויות הבאות: תעודת זהות, רישיון נהיגה ודרכון.

במקרה שאף אחד משבעת המועמדים לא יזכה לפחות ב-40 אחוז מהקולות הכשרים, שני המועמדים שקיבלו את מירב הקולות יצאו לסבב שני בעוד שבועיים ב-13.11.2018

ראש העירייה יוסי בכר, יצביע מחר בשעה 11:00, בקלפי בבית הספר "יגאל אלון" רחוב ניסנבאום 11. מטה בכר ומטות שאר המועמדים יעבדו קשה בשעות הקרובות על מנת להביא את המצביעים אל הקלפיות. כל זאת לקראת יום ארוך ומותח, בתקווה לפתוח את השמפניות אחרי חצות, כשתתחיל להתגבש התמונה המלאה.