הצפה בחביבה רייך | צילום: ליאב ויגוטוב

בשעת לילה מאוחרת התפוצץ צינור מים ברחוב חביבה רייך. הרחוב כולו הוצף, והמים הגיעו עד למעלה מגובה הקרסול. "הפיצוץ בצינור החל בערך בשעה חצות, אך למרות שהתקשרנו למוקד העירוני ללא הפסקה, כי פחדנו שהמכוניות שלנו יוצפו, רק כעבור כשעתיים הגיעו לטפל בבעיה" מספר תושב הרחוב, ליאב ויגוטוב.

ויגוטובג שתיעד את ההצפה בסרטון הוסיף ואמר כי: "כנראה ב'תאגיד מי בת ים' לא הצליחו לתקן את הבעיה כיוון שהמים זרמו עד 3 לפנות בוקר עד שלבסוף, הגיע קבלן של 'מי אביבים' ופתר את הפיצוץ".

לדברי התושבים אין מדובר באירוע חד פעמי: "לאחרונה היו כבר משהו כמו 5-6 פיצוצים בצינורות וכל הרחוב מלא צלקות כתוצאה מכך. כל הפיצוצים האלה מעידים על התשתית הרקובה שיש פה ולכן, אנחנו חוששים מהיום שבו יגיע החורף וכל הרחוב יוצף פה חדשות לבקרים".

כך זה נראה הלילה:

"כפי שניתן לראות בתמונות, כל הרחוב היה מוצף ובעקבות העיכוב בפתרון הבעיה, בוזבזו המון מים. הטיפול של תאגיד המים אינו מצדיק את אחת הארנונות היקרות ביותר בארץ שאנו נאלצים לשלם, ולכן אני כבר מייחל לאיחוד בת ים עם ת"א", טוען ויגוטוב. 

מתאגיד מי בת-ים נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, התאגיד קיבל את הקריאה בדבר פיצוץ הצינור בשעה 00:10, וכונן הגיע למקום כרבע שעה לאחר מכן. לאחר כ- 20 דקות הופסקה זרימת המים בצינור, והזרימה שנצפתה לאחר מכן הינה תופעה של מים חוזרים מהצנרתיודגש כי הקבלן שטיפל בפיצוץ הינו קבלן של תאגיד מי בת ים, שנותן שירותים לתאגידים נוספים, ולכן הגיע למקום עם רכב הכוננות הקרוב ביותר שהיה לו ועליו סמל של מי אביבים".