מנקים את הגבעות | צילום: באדיבות גרעין חולון בת ים

יש מי שמחכה ויש מי שעושה. המש"צים הצעירים מ'גרעין חולון בת ים' הבחינו בזוהמה ובפסולת שממלאים את הגבעה בין חוף 'תאו' לחוף 'הדקלים' בבת ים, איזור המשמש בעיקר כחניון עבור באי החוף, גייסו מתנדבים ויצאו למבצע ניקיון.

יוזמת מבצע איסוף הפסולת היא ניקול חפוסוב בת ה-16 שלומדת בתיכון 'בית וגן' בבת ים. חפוסוב משמשת גם כמש"צית (מדריכת של"ח צעירה), והיא חלק מהגרעין המהווה בית לכל המשצ"ים מחולון ומבת ים.

לדבריה כאשר הגיעה לגבעה לראות את הנוף עם משפחתה ראתה "את כמויות הזבל הלא נורמליות במקום", היא הבינה שצריך לעשות מעשה, "ידעתי שאוכל להיעזר בחברי לגרעין לצורך הניקיון".

היא גייסה לפעולה את זיו סאן בן ה- 19 מחולון שסיים את לימודיו בתיכון 'קרית שרת' בעיר, והקים יחד עם המורה שלו לשל"ח וידיעת הארץ, מאור דויד, את הגרעין ש "מטרתו להתנדב, להפיץ דרך ארץ של אהבת הארץ ולשפר תוך כדי את היכולות שלנו בתור מדריכים".

השניים פרסמו ברשתות החברתיות את פעילות הניקיון שיצאה לדרך בימי חול המועד (שלישי ורביעי, ה-15-16/10 החל מהשעה 10 בבוקר), והתגובות לא איחרו לבוא, ואיתם גם המתנדבים.

"לצערי זה עדיין לא מספיק, ואנו מזמינים את כולם לא רק להתלונן על המצב, אלא להגיע ולקחת חלק. מבחינתנו זהו צעד ראשון בדרך לשיפור הערים שלנו ונשמח תמיד לשמוע על מקומות נוספים שנוכל להתנדב ולתרום בהם", משתף סאן.

כך נראתה הגבעה לפני מבצע הניקיון:

 

וכך היא נראתה לאחר יומו הראשון של המבצע: