הנערות על גג המבנה בבת ים | צילום: עמי קאופמן

חבורת צעירים וצעירות שישבה השבוע בשעת השקיעה על קצה של גג המבנה ב'טיילת החדשה' ליד מלון 'סאן' ברחוב בן גוריון בבת ים, הדליקה לתושב העיר עמי קאופמן נורה אדומה. לדבריו, זהו מבנה שבנייתו נמשכת תקופה ארוכה של מספר שנים.

כזכור, לפני כשבועיים סערה המדינה בעקבות מותו של הילד טימופיי אשורטה ז"ל, שנפל מצוק בחוף בת ים, וכעת נראה שמדובר בנקודה שאף היא עלולה לסכן חיי אדם, במיוחד בימי החופש הגדול. 

"חצי מהמבנה מאוכלס כבר בחניות ומסעדות והחצי השני עדיין עומד ריק, כאשר הקומה השנייה של המבנה עדיין בבנייה", סיפר קאופמן ל'מיינט בת ים' והוסיף: "הגישה לקומה השנייה היא דרך כניסה מגידור של עבודות הבנייה שנעשות בקומה זו. כלומר, אם באמת אפשר לקרוא לזה 'גידור', כי זה ממש חלקי ופרוץ".

לדברי קאופומן - "הנערות אשר היו כנראה בגילאי 13-14 פשוט ישבו וצחקקו על קצה המרפסת. הן הוסיפו לעמוד ולרוץ, כאשר אין דבר החוסם חס וחלילה את נפילתן מטה מגובה של כ-8 מטר".

קאופמן מציין כי המחזה היה מטריד ולו בגלל הסכנה שנשקפת בחלק שעדיין נבנה. "אנחנו בתחילת החופש הגדול והנוער רק מחפשים תעסוקה ואטרקציות", הוא מציין, "הם לא מודעים לסכנות כפי שאנו המבוגרים יודעים לחזות אותם. רק לפני שבועיים נהרג ילד בעיר בעקבות בטיחות לקויה בטיילת, זה מפחיד לחשוב שאתמול חזיתי בסכנה שיכולה להיגמר באסון נוסף".

התושב חותם: "נכון, האחריות על גידור האתר היא של הקבלן, אך האחריות של העירייה היא לפקח על גידור תקין ואכיפה של מחדלים מהסוג הזה".

מעיריית בת ים נמסר:

"העירייה דרשה מהיזם להתקין גדר ושערים חדשים באתר באופן מיידי, ואכן המקום גודר מספר פעמים עפ"י דרישתנו. בנוסף, לגבי הפערים, יצאה התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים להתקנת גדר אשר תמנע כניסת אנשים לאתר. במידה והיזם לא יפעל כמבוקש וללא דיחוי, ינקטו כנגדו צעדים משפטיים נוספים, לרבות הגשת כתב אישום, והעירייה תחייב את היזם בעלות התקנת הגדר. עיריית בת ים לא תאפשר ליזמים וקבלנים לפעול בשטחה כל עוד אלה לא ימלאו את הוראות הבטיחות המחמירות ביותר לשמירה על בטחון ושלום התושבים". 

למרות ניסיונות רבים לא ניתן היה להשיג את תגובת היזם/הקבלן. ברגע שתתקבל תגובתו נפרסמה.