הבניין המתפורר ברחוב העצמאות | צילום: דוד אגייב

דיירים בבניין מגורים ברחוב העצמאות 12 בבת ים חוששים כי מפגע בטיחותי הקשור לתשתיות בבניין עלול לגרום לנזקים חמורים ואף לפגיעה בנפש.

מדובר על בניין מגורים בגובה ארבע קומות שנבנה לפני עשרות שנים וממוקם בצומת הרחובות העצמאות והרב קוקיס, לא הרחק מרצועת החוף העירונית – אזור בו נוטים הבניינים להישחק בגלל הלחות הגבוהה המגיעה מכיוון הים.

בחודשים האחרונים, כך טוענים מי שמתגוררים בבניין, רובם הגדול שוכרים דירות, התרחשו מספר רב של מקרים במהלכם ניתקו אבנים גדולות מהמעטפת החיצונית של חזית הבניין – ורק בנס לא נפגע איש.

לטענת דוד אגייב, המתגורר בבניין, הסכנה הגדולה במפגע היא כי חתיכות אבן או טיח שיפלו מגובה רב יפגעו בעוברי אורח.

"הבניין נמצא ליד בית ספר יסודי ויש פה גם מתחם גני ילדים מה שגורם לכך שיש פה לא מעט תנועה במהלך היום, בעיקר של ילדים ובני נוער", מסביר אגייב.

צילום: דוד אגייב

עוד מספר אגייב כי מדי שבוע מתנתקות חתיכות בטן ואבן מחזית הבניין, בעיקר בקומה העליונה – וניטחות בעוצמה רבה על הרחוב.

"רק ביום שבת שעברה קרה לנו נס כאשר אבן ענקית שנפלה מהקיר שמעל המרפסת של הקומה העליונה נחתה על רכב חונה", מספר אגייב.

"כמעט כל שבוע שכנים צריכים לנקות מרפסות או תריסים או את הרחבה שמסביב לבניין אליה נופלות חתיכות רבות של טיח ובטון", אומר אגייב, "וזה ממש לא הגיוני".

דיירים אחרים בבניין טוענים כי הם חוששים לאפשר לילדיהם לצאת מהבניין לבדם ומלווים אותם לכל מקום מחשש שייפגעו מאבנים שנופלות מגובה רב.

צילום: דוד אגייב

הפיתרון, טוענים הדיירים, חייב להגיע מכיוון אגף ההנדסה העירוני.

"הודענו פעמים רבות למוקד העירוני שיש פה סכנה, אבל שום דבר לא נעשה", מספרים הדיירים, "ואחת הבעיות העיקריות היא שבעלי הדירות לא גרים פה".

"בעירייה חייבים לבצע בדיקה מקיפה בבניין ואין לנו ספק שכשזה יקרה העירייה תחייב את בעלי הנכסים לפעול לתיקון הליקויים".

מעיריית בת ים נמסר:

"הנושא מוכר ומטופל ע"י אגף הנדסה. מיד לאחר קבלת הפניה, נשלח מהנדס לבדוק את המבנה ולהגיש דו"ח ממצאים. בימים אלה אגף הנדסה בוחן את הממצאים האם להכריז על המבנה כמסוכן, ולאחר מכן יפרסמו תוצאותיו לציבור".