צוותי העירייה בפעולה | צילום: דוברות העירייה

במהלך הימים האחרונים פקדה את הארץ מערכת חורפית וגשומה מהרגיל, אשר צפויה להיחלש במהלך סוף השבוע. צוותי עיריית בת-ים פרוסים בשטח כל העת ומטפלים בקריאות לטיפול במוקדי הצפה ונזקים לצד המשך הפעילות השוטפת להיערכות למניעת מפגעים סביבתיים והצפות.

בשל תחזית מזג אויר מטאורולוגית חריגה הופעל כבר מאתמול, יום רביעי (8/1) בהנחיית ראש העירייה, צביקה ברוט, ומנכ"לית העירייה, יודפת אפק-ארזי, נוהל "סופה" במסגרתו הועסקו כוננים 24 שעות ביממה. צוות סיירת המשו"ב שהפועל כחלק מהמוקד העירוני, השתלב בהיערכות המיוחדת בטיפול מיידי במפגעים בטיחותיים.

צוותי העירייה בפעולה | צילום: דוברות העירייה

תאגיד "מי בת ים", נערך אף הוא והציב כוננים וקבלן במהלך 24 שעות במקרים של הצפות או תקלות במערכת הביוב. ראש העיר והמנכ"לית סיירו ברחבי העיר במהלך הלילה שבין רביעי לחמישי על מנת לעמוד מקרוב על פועלות הצוותים בשטח ובמוקד העירוני, ולחזק את ידיהם של עובדי העירייה שהיו בשטח, ויצאו לטפל במפגעים על מנת למנוע  פגיעות בחיי אדם ונזק לרכוש.

הגשמים החזקים שיורדים מאז יום רביעי ברחבי הארץ, ובעיקר במישור החוף גרמו למספר אירועים נקודתיים בעיר בהם - קריסת עץ, הצפות נקודתיות, קולטנים שנסתמו, בעיות בתקינות רמזורים, רכב שנתקע בשלולית עמוקה וקריסת חומה. כל המפגעים טופלו ומוטפלים באופן מיידי, סה"כ החל מיום רביעי אחר הצהריים עד היום (9/1) בשעות הבוקר התקבלו במוקד כ- 200 שיחות הקשורות למזג האויר.

טרם הגיע המערכת לעיר, החל מיום שלישי השבוע התבצעה הכנה מוקדמת. צוותי העירייה דאגו לניקוי של כל פתחי הניקוז והקולטנים על מנת לאפשר זרימה ישירה של מי גשמים למניעת הצפות, תוך שימת דגש על רחובות הממוקמים במפלסים נמוכים המועדים להצפה. במקביל ננקטו פעולות נוספות בהם הצבת משאבות באיזורים רגישים ופינוי רכבים באזורי שיש סכנת הצבה מבעוד מועד ותיגבור המוקד העירוני, זאת על מנת למנוע נפגעים ופגיעה ברכוש, ולספק לתושבים מענה מהיר וטיפול בתקלות בצורה המיטבית.