פיסת קרקע יקרה במיוחד | צילום: קובי קואנקס

     

אחרי שנים של הליכים תכנוניים ובירוקרטיים אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב את תוכנית הוועדה המקומית בבת ים להקמתם של שלושה מגדלי מגורים בלב איזור התעשייה בבת ים.

מדובר בתוכנית הוועדה המקומית לבניית המגדלים על השטח עליו פעל במשך עשרות שנים בית הדפוס של עיתון מעריב, ובשנים האחרונות הודפס בו העיתון ישראל היום, הממוקם בחלק הדרום מזרחי של איזור התעשייה המרכזי בעיר.

במהלך השנים האחרונות, בהתאם לתוכנית המתאר העירונית לעשור הקרוב, שמו קברניטי העיר בת ים דגש רב על הפיכת איזור התעשייה הוותיק לאיזור מגורים ובנייני משרדים לחברות עתירות ידע. בשנתיים האחרונות עובר האיזור מהפך רציני עם הקמה של מספר מגדלי מגורים ומתחמי משרדים כשבמקביל מתבצע פינוי הדרגתי של העסקים הזעירים שפעלו בשטח במשך עשרות שנים: סנדלרים, חייטים ובתי עסק לתעשייה ולטקסטיל.

כשנה לאחר שהופקדה תוכנית הוועדה המקומית במשרדי הוועדה המחוזית התקבל בשבוע שעבר האישור להוצאתו לפועל על הפרויקט הגדול. במסגרת פרויקט זה צפוי בית הדפוס הגדול של מעריב להיהרס ועל השטח עליו הוא יושב כיום (פיסת קרקע יקרה במיוחד), יוקמו שלושה מגדלי מגורים ומבנה תעסוקה, מסחר ובילויים.

על פי תוכניות הבנייה שלושת מגדלי המגורים יתנשאו לגובה של כ־40 קומות ובשטחם ייבנו למעלה מ־330 יחידות דיור בתמהיל מגוון, כולל דירות קטנות יחסית של שלושה חדרים.

בנוסף יוקם במתחם שטח ציבורי שישתרע על פני 4,000 מ"ר וישמש כאיזור בילוי ופנאי. תושבי השכונות הסמוכות, שקו הנוף ממרפסות בתיהם משתנה מדי יום, מרוצים דווקא מהמהלך.

"היה לנו ברור שברגע שיקימו פה את תוואי הרכבת הקלה וירחיבו את רחוב ניסנבאום תהיה פה תנופת בנייה ואנחנו מקבלים את זה בהבנה", אומר שמואל חסדאי, תושב שכונת קריית באבוב הסמוכה. "אחרי הכל, פיתוח האיזור הזה יועיל לכולנו, יעלה את ערך הנכסים שלנו ויביא לשיפור במצב התשתיות".