לפני פתיחת עונת הרחצה הנוכחית התבשרו תושבי בת ים כי השנה ישלמו הרבה פחות על השכרת ציוד בחוף הים, והמחירון בחופי בת ים יהיה מסובסד. בהודעת העירייה הובהר שהמחירון החדש יחל לפעול מתחילת עונת הרחצה, אך כרגע נראה שקיים קושי בביצוע, והבוקר (רביעי) אף בוצע ונדליזם בשלטי המחירונים החדשים שהוצבו בחוף.

השלטים שהושחתו בחוף | צילום: פרטי

"בשבת ירדתי לים וביקשתי מהאחראי על הכיסאות בחוף, כיסא פלסטיק" מספר מישל שושן תושב ופעיל חברתי בבת ים. "בתמורה הוא ביקש ממני 12 שקלים. הראיתי לו את צילום השלט שהוצב למעלה (בחלק העליון של החוף ר.ק.ר) עם המחירון החדש של העירייה (על פיו כיסא אמור לעלות 6 שקלים בלבד ר.ק.ר), התשובה שקיבלתי הייתה: 'לך תשב בעירייה עם המחיר הזה'. המשכתי לחוף אחר, וגם שם התבקשתי לשלם 12 שקלים על כיסא".

מנגד כועסים בעלי העסקים בחוף על כך שלטענתם מהלך ההוזלה נעשה ללא תיאום איתם. "אני מכבד את החלטת העירייה, ומשתף איתה פעולה", מספר איציק קלדרון, זכיין 'חוף קלדרון', אך מסייג ואומר: "יש לציין שהעירייה רוצה לעשות טוב לתושבים על חשבון בעלי העסקים. את המיסים הגבוהים, הם לא מורידים לנו. לעסק יש הוצאות רבות של מיסים, עובדים, מנקים".

השלטים שהושחתו בחוף | צילום: פרטי

קלדרון אף טוען שהמחירון המוזל אינו מיטיב עם התושבים. "כשאני משכיר כיסא ב-12 שקלים זה כולל שמשייה ושולחן, אם מישהו רוצה את המחיר המיוחד של 6 שקלים הוא יקבל רק כיסא. שולחן זה עוד 5 שקלים, שמשייה תוספת של עוד 5 שקלים, כלומר 16 שקלים סה"כ".  

מחירון מסובסד אמנם פועל בתל אביב, אך לטענת קלדרון בבת ים הקושי רב יותר. "שם המזנונים פרטיים, אך העירייה מפעילה את השכרת הכיסאות, בבת ים אני מתקשה לראות את זה עובד בצורה יעילה".

הבוקר, כאמור, התברר ששלטי המחירונים החדשים הושחתו בידי אלמונים, אך זה לא מרפה את ידיו של מוביל היוזמה, ירון לוי. "אתם יכולים להרוס את השלטים, אבל אתם לא יכולים להרוס את הרעיון, ואנו כמובן נדאג להחליף את השלטים הפגומים", הוא אומר.

לוי, ברוט והמחירון החדש בחופים | צילום: עיריית בת ים

עוד מוסיף לוי ואומר: "חוף הים הוא שטח ציבורי, אבל עד היום הייתה הרגשה שרצועת החוף שייכת לבעלי העסקים. כרגע יש הנהלה חדשה בעיר שרואה את טובת התושבים בראש סדר העדיפויותהמטרה היא כמובן לא לפגוע בבעלי העסקים, אבל צריך להבין שהתקבלה החלטה, וצריך ליישם אותה. עיריית בת ים תגביר את האכיפה על בעלי העסקים ורצועת החוף כדי שתושבי בת ים יוכלו ליהנות ממחיר הוגן ומיחס אדיב".

מעירית בת ים נמסר: ״ראש העירייה צביקה ברוט הנחה להציב את התושבים בראש סדר העדיפויות, ולהביא להפחתה דרמטית בעלויות הבילוי בחוף הים. הנהלת העיר מכבדת את בעלי העסקים ורוצה בהצלחתם, אך מעכשיו טובת התושבים קודמת לכל דבר אחר. 

כל בעלי העסקים המשכירים את ריהוט החוף, מחויבים למחירון החדש שקבעה הנהלת העיר. בעלי עסקים שיפגעו בתושבים – ייקנסו. אנו נמשיך לתמוך בבעלי העסקים ולסייע להם ככל שניתן, אך במקביל נדאג בראש ובראשונה לאינטרס של תושבי בת ים״.