"חורף בחוץ, החלונות סגורים, ויש רוחות חזקות בחוץ. שום אזעקה לא נשמעה, ואי אפשר לתאר את הבהלה כשהבנו את הסכנה שהיינו בה". כך מתארת תושבת רחוב ז'בוטינסקי בבת ים את "חווית" ערב חמישי האחרון, כאשר שתי רקטות מרצועת עזה כוונו בהפתעה לעבר גוש דן

המחשה: שאטרסטוק

קולו של הצופר הדהד בגוש דן מעט לאחר השעה 21:00 בערב חמישי האחרון (14.3). גם בבת ים הוזעקו התושבים לחדר המדרגות, המקלטים והממ"דים, במה שהסתבר כאזעקת אמת. 

בתום האירוע התברר שלא כל תושבי העיר קיבלו את ההתרעה ההכרחית לצורך כניסה למרחב מוגן, ובחלק נרחב בעיר קול הצופר כלל לא נשמע. 

"אנחנו גרים ליד הים, ויש רוחות חזקות שנושבות בחוץ", מספרת תושבת המתגוררת בטיילת. "את האזעקה לא שמענו אלא רק את הפיצוץ האדיר שהיה בסוף, ורק לאחר מכן הבנו שהייתה אזעקת 'צבע אדום' בגלל ירי של טילים", היא אומרת.

גם ברחובות הסמוכים לטיילת: ז'בוטינסקי, ש"י עגנון, יוספטל, מסריק וכמובן דרך בן גוריון, דיווחו תושבים שקולה של האזעקה לא נשמע. 

"יש מתנ"ס סמוך לטיילת, והוא תמיד מלא בילדים, ולכן זה סופר חשוב שהאזעקה במקום תישמע, וידעו לפנות את הילדים למרחב מוגן", אומר תושב האיזור ומדגיש: "לא מן הנמנע שהמקרה הזה לא יחזור על עצמו בעקבות המצב הנפיץ בשטחים. אנחנו תושבי איזור הטיילת צריכים לשמוע את האזעקה בדיוק כמו בשאר העיר. חייבים לדאוג לצופרים באיזור שלנו". 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"מערכת הצופרים מופעלת ומתוחזקת על ידי פיקוד העורף. עיריית בת ים נמצאת בקשר ישיר עם פיקוד העורף, והעבירה את כל הדיווחים לגבי אזורים שבהם לא נשמע קול הצופר".