אחרי שהות קצרה בספסלי האופוזיציה, משם מחתה על מה שנראה כקיצוץ בתקציב החינוך התורני, שבה סיעת ש"ס אל הקואליציה. לפי ההסכם יזכה יו"ר הסיעה, רפאל ברנז, במספר תפקידים בכירים, ביניהם מחזיק תיק הארנונה עם סמכויות מורחבות, וגם התקציב לחינוך התורני יושב. 

ברנז. נכנס לקואליציה | צילום: רגינה קאשי

כזכור, בבחירות האחרונות תמכה סיעת ש"ס בראש העירייה לשעבר, יוסי בכר, ולאחר שהפסיד במערכה, תפסה ש"ס את מקומה באופוזיציה. כעת, לאחר מו"מ עם ראש העירייה, הגיעו להסכם, והערב הוכרז רשמית על הרחבת הקואליציה וכניסתם אליה. 

כחלק ממהסכם ימונה ברנז למשנה ראש העירייה ויו"ר הנהלת העיר. הוא יחזיק בתיק הארנונה עם סמכויות מורחבות, חינוך חרדי, תרבות חרדית ואחריות משותפת בתיק מורשת. הוא יהיה אחראי על פרויקט נוח"ם (נוער חרדי מנותק), פיתוח הספריה התורנית, ותהיה לו אחראיות בלעדית על המתנ"ס התורני בשכונת עמידר.

עוד סוכם שנציג מש"ס יהיה חבר בכל פורום בכיר שיקים ראש העירייה, יהיה חבר קבוע בוועדה למינוי בכירים ובוועדת המכרזים למינוי עובדים. כמו כן הוחלט שבמידה ויאושר תקציב למשכורת עבור סגן נוסף, ברנז יהיה זכאי לו.

בנוסף, לפי ההסכם, ייבחר יו"ר המועצה הדתית עפ"י החלטתו. כרגע יו"ר המועצה הדתית הוא הרב בנימין אלחרר, אף הוא מסיעת ש"ס.

ראש העירייה צביקה ברוט | צילום: קובי קואנקס

"זה נושא אתגר", אמר ברנז לאחר ההכרזה הרשמית. "יש מטרה משותפת של כולם להוציא את העיר ממצבה הנוכחי, כרגע יש תוכנית הבראה, ואם נעבוד בשנתיים הקרובות, זה יצליח". ברנז התייחס גם לנושא התקציב לחינוך החרדי שלא הופיע בספר התקציב ואמר: "בעניין חילוקי דעות שהיו, הן נפטרו כי יהיה קידום באופן שיווני לטובת כלל ילדי בת ים גם לציבור החרדי".

עוד ציין ברוט במהלך הישיבה שהתחייב ל-500 אלף שקלים עבור החינוך החרדי, סכום זהה אמר שהובטח גם לרב אסקפה ('הבית היהודי'). כספים שהוזכר שלא יגיעו מתקציב העירייה אלא מכספים שגויסו לכך.

אירנה גנין | צילום: קובי קואנקס

כרגע נותרו רק חמישה חברי מועצה באופוזיציה: שני חברי הסיעה שנותרו מ'בת ים בראש מורם' ושלושת חברי 'ישראל ביתנו' בראשות אירנה גנין. "אני לא רואה היום שותפים", אמרה גנין, וציינה שהיא מצפה מראש העירייה להתייחס גם לעמדות חברי האופוזיציה, כיוון שמאחוריהם עומדים תושבים רבים שבחרו בהם. 

בנוסף אושרו בישיבת המועצה התקציבים הבלתי רגילים, והרב יעקב רוז'ה מונה לרב הראשי של יהדות אשכנז, תפקיד שזמן רב לא אוייש בבת ים