מאז פורסמה תלונתם של תושבי רחוב הנביאים על מכת החולדות שלטענתם פוקדת אותם, ככל הנראה בשל הפסקה באמצע של עבודות תשתית ברחוב, הגיעו למערכת מיינט בת ים תלונות רבות של תושבים, שמהן נראה שאין מדובר בבעיה נקודתית. 

צילום המחשה: shutterstock

"תמיד הייתה בעיה של חולדות בעיר אבל השנה זה פשוט עבר כל גבול, כל הליכה בערב ברחוב מלווה בפגישה עם חולדה", מספרת תושבת רחוב הרצל במרכז בת ים.

ההתקלות האחרונה שלה בחולדה התרחשה בשבוע האחרון. "עליתי לביתי בקומה השלישית והחולדה הייתה על המדרגות. הכלב שלי הבריח אותה, אבל השכן מקומה הראשונה סיפר שאצלו החולדות כבר נכנסו לתוך הבית. בנוסף, לפני כמה ימים חזרתי הביתה, וראיתי חתול ברחוב מחזיק משהו בפה, וכשהתקרבתי ראיתי שזה עכבר. גם מהמקלט שלנו יצאה לא מזמן חולדה, זה הפך לבלתי נסבל, והילדים שלי מבוהלים".

מתלונות הורים לילדים בביה"ס 'ראשונים' עולה שגם אליהם הגיעו חולדות. "זה התחיל בזה שראינו חולדה בשירותי בית הספר, ובוצע ריסוס, אבל גם עכשיו עדיין רואים מדי פעם גללים של עכברים בשטח ביה"ס", מספר אחד האבות, ומוסיף: "החולדות הפכו למכה בעיר. אוי ואבוי אם ילד יינשך על ידי חולדה".

בצד אחר של העיר, מדווחת תושבת רחוב כ"ט בנובמבר על חולדה שנכנסה לתוך הבית. "בעלי התעורר מוקדם כדי ללכת לעבודה וכשנכנס לשירותים הוא ראה חולדה שהצליחה לברוח לו. הוא מיד העיר אותי, ואני לקחתי את שלושת הילדים, אחד מהם תינוק שרק נולד וברחתי מהבית". 

המרדף אחר החולדה | צילום מסך: באדיבות תושבים

המתלוננים טוענים לתחושת חוסר אונים בפתרון הבעיה. "פעם החולדות היו ברחוב, ולאחרונה הן כבר נכנסות לתוך הבית. אולי זה בגלל כל החפירות של הרכבת הקלה שגורמות להן לצאת מתחת לאדמה, אולי זה בגלל הבנייה הרבה של תמ"א בעיר", טוענת תושבת כ"ט בנובמבר, ותושבת רחוב הרצל מוסיפה: "המצב נעשה הזוי, ככה כבר אי אפשר לחיות". 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"עיריית בת ים משקיעה מאמצים רבים בשמירה על סביבה נקייה ובמיגור בעיית המזיקים במרחב הציבורי, וביצענו הדברה בכל המקומות בפנייתכם.

על מנת לצמצם את היקף התופעה הנהלת העיר הכפילה את תקציב ההדברה לעומת שנה קודמת, במקביל אנו קוראים לתושבים לשמור על ניקיון החצרות הפרטיות ולדאוג לתיקון פתחי ביובים פרטיים שבורים".