המקקים בבניין בבר יהודה | צילום: שירות מיינט

תושבי בניין בן ארבע קומות ברחוב בר יהודה, מתלוננים תקופה ארוכה על שכן האוגר זבל על גג הבניין.

"לשכן הנ"ל ישנה עליה ישירה אל תוך גג הבניין המשותף והוא אוגר על הגג אשפה מסוגים שונים; אמבטיות ישנות, אסלות, קרשים, קרטונים ובעצם את כל הזבל שאנשים אחרים זורקים ברחוב", מספרת שכנה נוספת המתגוררת עמו בקומה ומוסיפה כי "כתוצאה מכך גג הבניין הפך להיות בית לאלפי יונים שהוא מאכיל והבניין כולו כולל הדירות שלנו מלאים במקקים בעקבות כך".

השכנים בבניין מספרים כי התלוננו אין סוף פעמים למוקד אך נאמר להם כי זהו שטח פרטי ועל הדיירים לעשות זאת על חשבון קופת ועד הבניין, "ברוב הבניין מתגוררים דיירים מבוגרים וקשי יום אשר אינם מסוגלים לשאת בעלויות נוספות מעבר לדברים הבסיסיים שמשלמים לוועד ולכן זה פשוט בלתי אפשרי. אני אישית הזמנתי ריסוס לבניין על חשבון כספי הפרטי כבר שלוש פעמים, אך כלום לא עוזר והמקקים ממשיכים לחזור בעקבות היונים והזוהמה בגג".

השכנה מוסיפה ומשתפת כי יש לה ילד קטן והיא בהריון כך ש"במיוחד הסטריליות של הבית כה חשובה לי, בנוסף למקקים נכנסים גם נוצות של יונים מחלונות הבית בעקבות הכמויות האדירות שנמצאות על גג הבניין. הגעתי למצב שאני מפחדת לישון בבית שלי שחס וחלילה לא יעלה עלי או על בני מקק".

התושבת מצייינת כי פנתה לעירייה מספר פעמים. "אנחנו שכנים יחסית חדשים ולא מקובל עלינו להמשיך לחיות כך, אך הטיפול בנושא לוקח המון זמן והעירייה ממשיכה להגיד כי 'כיוון שזה שטח פרטי הטיפול בנושא קשה'".

לדבריה של הדיירת, "יש פה בניין שלם שסובל ומבחינה תבוראתית זה פשוט אסון ולכן, לא יתכן שהעירייה מתנערת מאחריות כיוון שזה שטח פרטי, עליה לפעול בדחיפות לפתרון הנושא לרווחת התושבים".

מעירית בת-ים נמסר בתגובה: ״מדובר בסכסוך שכנים אישי, בתוך שטח פרטי, ולעיריה או לממשלה אין סמכות להתערב או להיכנס בכח לשטח הפרטי.

"למרות זאת, ולאחר בקשה של אחד השכנים, הורה ראש העירייה לשלוח בכל זאת את גורמי רווחה כדי להיפגש עם הדייר, לדבר על ליבו, ולנסות להשכין שלום בין הדיירים.

"למרות שהדבר אינו באחריות העיריה הדייר אף הוזמן לפני שבועיים ללשכת ראש העיר, נפגש עם מנהל הלשכה, והובטח לו כי אגף הרווחה והעיריה יסייעו בכל מה שצריך על מנת לפנות את החפצים שהאיש מחזיק על גג הבניין. המאמצים הצליחו והאיש הגיע לסיכום לפיו הוא יפנה בהדרגה את החפצים, בליווי של גורמי המקצוע. אנו מקווים כי האיש יעמוד בדיבורו ובכך נצליח להחזיר את השקט לבניין, מבלי לעבור על החוק״.