תופעה שחוזרת על עצמה. כיכר המצבה | צילום: קובי קואנקס

זעם בקרב תושבי הציבור הדתי בבת ים בעקבות טענות כי הסטטוס קוו בעיר 'הופר'. הסיבה: בשבת האחרונה, לטענתם, בוצעו ברחבי העיר עבודות ניקיון מטעם העירייה.

"בית הכנסת שאני מתפלל בו ממוקם באזור המצבה", מספר תושב העיר. "בשעה 10:00 בבוקר, בערך, כאשר יצאתי מהתפילה, ראיתי עובדי הניקיון מנקים ברחובות. הם רוקנו פחי אשפה קטנים ציבוריים לאורך שדרות העצמאות והמשיכו הלאה אל עבר רחוב רוטשילד, ואף טאטאו קלות מסביב".

עם צאת השבת הידיעה פרשה לה כנפיים וברשתות החרדיות בעיר התעורר זעם רב. "עם כל הכבוד, לא מדובר בעניין של פיקוח נפש", אומר השבוע חבר באחת הקהילות החרדיות בעיר. "הפחים לא עלו על גדותיהם, לא חלילה נוצר איזשהו אסון תברואתי, וחמור מכך, זה ידוע שזאת לא הפעם הראשונה שזה קורה".

לפני כשלושה שבועות, טוען אותו תושב, "ראיתי את אותו הנוהג גם ברחוב הרב מימון. מילא היה מדובר באיזור הטיילת אבל ברחובות העיר? זה חילול השבת ממש".

המתלוננים אף טענו שפנו זה מכבר לעירייה בנושא, לדבריהם הובטח להם עוד לפני שלושה שבועות כי הנוהג ייפסק ולא יחזור בעתיד. "אפילו אמרו לנו שהיה מדובר במשהו חריג, אז למה אנחנו רואים שזה חוזר על עצמו שוב ושוב?".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "בדומה לערים אחרות פועלים בעיר צוותי ניקיון במתכונת מצומצמת. אין בכך שום דבר חדש אלא המשך של הסטטוס קוו הקיים".