ברחוב העמל באיזור התעשייה בבת ים, הוקם מסתור לפחים, מקום בו אמורים להיות מונחים פחי הזבל עד לפינוי. לדברי תושבים, בפועל הפחים לא מוחזרים למקום, ו"חניון" הפחים הפך למקום בו מצטברות ערימות אשפה שגורמות לריח ומפגע תברואתי.

ערימות הזבל ברחוב | צילום: באדיבות תושבים

"ברחוב שלנו יש מסעדה, חניות ואפילו מלון, כל אחד שרואה את ערמת הזבל פשוט מניח עוד זבל עליה, ועוד זבל עליה, וכך הר האשפה גדל" מספר בעל עסק ברחוב.

בשל הלכלוך הרב במקום, שלדברי התושבים "מסריח ומושך מזיקים", הם פנו מספר פעמים לעירייה וביקשו פינוי, אבל ערימות הזבל שעל הרצפה נשארות. "עובדי התברואה מגיעים, מפנים את הפחים והולכים. הקבלן, שאחראי על פינוי הקרטונים, מפנה את הקרטונים והולך, אבל אף אחד לא מפנה את ערמת האשפה הגלויה לכל בתוך המסתור של הפחים", כועסים תושבי האיזור.

תלונות רבות לעירייה | צילום מסך

סאגת הזבל, לגרסת המתלוננים, נמשכת כבר למעלה מחודש. "העסקים פה סובלים מהריח והזוהמה, ועל אף שפנינו מספר פעמים לעירייה, לא נעשה כלום בנושא", אומר אחד המתלוננים ומוסיף: "הזוי שעובדי התברואה שרואים את זה פשוט מתעלמים".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: 

"במקום נבנה מסתור שמיועד למיכלי האשפה בכדי שלא יעמדו ברחוב. לצערנו, בעלי העסקים במתחם משליכים את האשפה שלהם במסתור ובקרטוניה במקום, ולא במכלים עצמם.

אנו ביצענו ניקוי של המסתור מספר פעמים הכולל פינוי של אשפה מהריצפה, ואף הפיקוח נתן דוחות במקום. הפסולת המושלכת מחוץ לפח ובקרטוניה הינה מעשה ידי אדם, ואנו מבקשים בכל לשון של בקשה מבעלי העסקים במתחם להקפיד על השלכת האשפה אך ורק בתוך המיכלים.

שיתוף פעולה של בעלי העסקים, מודעות לנושא ואכפתיות הכרחיים לשמירה על מרחב ציבורי נקי ונעים".