שכונת רמת יוסף היא אחת השכונות הוותיקות בבת ים, ובין הראשונות שהוקמו בה. עם זאת, התושבים מעוניינים לראות בה קדמה ושדרוג, וטוענים לשלל ליקויים שחלקם אף מסכנים את העוברים ושבים, ובראשם המרצפות הבולטות והשבורות.

מרצפות בולטות והזנחה ברמת יוסף | צילום: אשר אהרוני

עיקר הבעיה, לדברי התושבים, הן המדרכות הפגומות והבולטות ברחבי השכונה. מה שגורם לתושבים, לטענתם, ליפול ולהיפצע.

"המצב חמור בעיקר במדרכה בצד המזרחי של רחוב הדדי, לכל אורך הרחוב ומפינת הרחוב עם משה סנה ועד לחלק של מגדל המים", טוען אחד מתושבי השכונה. תושב אחר מוסיף ומספר שברחוב יש הרבה עצים ותאורה רק בצד אחד שלו ולכן, הרחוב חשוך והבלטות הבולטות עוד יותר מסכנות את העוברים והשבים".

התלונות הללו ורבות אחרות הועלו בתקופה האחרונה בקבוצה חדשה שנוצרה ברשת החברתית בשם  "תושבי שכונת רמת יוסף". את הקבוצה הקים אשר אהרוני, תושב השכונה, והיא מהווה מקום לתושבי השכונה "להעלאת המודעות לשיפור המצב הפיסי והחברתי של השכונה".

"שכונת רמת יוסף מזוהה בעיקר עם מגדל המים המיתולוגי שמתנוסס בה", מספר אהרוני ומפרט, "רוב בתיה נבנו בשנות החמישים והשישים אך לצד הבתים והמבנים העתיקים נמצאים פה גם הרבה מהמקומות המרכזיים בעיר, ביניהם היכל התרבות של בת ים, האודיטוריום העירוני, מוזיאון בת-ים לאמנות עכשווית ומוזיאון בית ריבק. לכן, מן הראוי שהעירייה תדאג לטפח גם את הסביבה של המבנים הללו, הסביבה שהיא השכונה שלנו".

אהרוני מוסיף ומספר שבמהלך השנה פנה כמה פעמים למוקד העירוני בנושא המפגעים הללו, אך לדבריו נאמר לו ש'הטיפול במפגעים הללו הועבר להמשך טיפול של אגף שפ"ע', אך לדבריו בעית המדרכות המשובשות והתאורה הלקויה טרם טופלו.

מעיריית בת ים נמסר: "תושבי שכונת רמת יוסף פנו לראש העיר עוד לפני שנכנס לתפקידו, והציגו בפניו את המפגעים הרבים שישנם בשכונה עקב הזנחת האיזור במשך 15 שנים.

"מיד לאחר שנכנס לתפקיד התחייב ראש העיר לפתור את הבעיות במקום, ואף סייר בשכונה לפני שלושה שבועות ביחד עם מנכ"לית העירייה וגורמי המקצוע במטרה לבנות תכנית עבודה לשדרוג ושיפור פני השכונה, שכוללת הוספת גינת משחקים, תיקון מדרכות, פעולות ניקיון נרחבות, עבודות גינון שונות ומגוונות ועוד על מנת לתת מענה מיידי לחלק מהמפגעים.

"במקביל, העירייה מתכננת לצאת עם פרויקט נרחב לשיקום הרחובות בשכונה במהלך השנה הקרובה שיכלול החלפת מדרכות ואבני שפה, קרצוף וריבוד כבישים והחלפת ושדרוג תאורת הרחוב. חלק מהעבודות כבר החלו לפני כשבועיים ויימשכו לאורך השנתיים הקרובות״.