סניף דואר (צילום: ירון ברנר)

אתמול (ראשון) בשעות הצהריים נסע מפקח רישוי עסקים מעיריית בת ים במסגרת עבודתו לאחד העסקים ברחוב ניסנבאום בעיר. לפתע הבחין באדם עומד מחוץ לסניף הדואר, מזיע והקסדה על ראשו. 

"כרוכב קטנוע זה נראה לי מוזר אדם שעומד בצהרי היום בחום הזה עם קסדה מלאה עליו, מטפטף מרוב זיעה עם תיק תלוי על צד ימין שלו והיד שלו בתוך התיק", מספר המפקח.

בליבו התעורר חשד והוא עצר בצד הדרך והחל לתצפת על המשך פעולותיו של האיש. "ראיתי שהוא החל להתרחק, אז התחלתי לנסוע, אבל עדיין הייתה לי תחושה מוזרה, ושוב הצצתי לכיוונו כאשר אני רכוב על האופנוע. הוא עדיין הלך עם הקסדה עליו אבל שום אופנוע לא נראה באופק. המשכתי להסתכל עליו, ואז מבטינו הצטלבו, וידעתי שאם הוא לא חשוד בכלום הוא יתנהג כרגיל אבל גם הוא חש במבט שלי, והחל להגביר קצב".

המפקח, רכוב על אופנועו, המשיך לדלוק אחרי האיש, ובמקביל התקשר למשטרה, והסביר להם היכן הוא נמצא. "המוקדנית לא כל כך הבינה איפה אנחנו נמצאים, ולכיוון רחוב מוכרי הסיגריות ברמת הנשיא, ראיתי סקודה לבנה של בילוש. סימנתי להם שאני צריך עזרה, ומשהו לא בסדר. הם חברו אלי ויחד התחלנו לרדוף אחריו. באיזשהו שלב הוא פנה לרוץ, וזרק את התיק שעליו. לקראת סוף רחוב מוכרי הסיגריות, חיכתה הניידת של המשטרה שעצרה אותו. בבדיקה של התיק נמצא אקדח דמה וכפפות".

למרות הגבורה מבקש העובד לשמור על אנונימיות ולא לחשוף את שמו, אך מעשהו לא חמק מעיניה של מנכ"לית עיריית בת ים. ביממה האחרונה, מספרים עובדי העירייה שקיבלו מכתב בדואר אלקטרוני שהועבר לכל העובדים, ובו החמיאה לו והדגישה: "בזכות תושייה של עובד עירייה נמנע שוד בעיר". כל הכבוד.