היונים שנתקעו. צילום: רעיה דוקטורנט

רשתות נגד יונים המותקנות מעל מגרשי הספורט בבתי הספר בבת ים, מדאיגות את פעילי בעלי החיים בעיר. הסיבה: יונים נכלאות בתוכן ללא אפשרות לצאת ומוצאות בתוך הרשתות את מותן. 

"הרשתות שנמצאות מעל מגרשי הספורט בבתי הספר 'דוד אלעזר', 'תחכמוני' ו'הנשיא', מותקנות באופן כזה שבעת ההתקנה, המתקינים סוגרים את היונים בעודן בחיים בתוך הרשת, מבלי להשאיר להם פתחים בכדי לצאת", סיפרה רעיה דוקטורנטו פעילה חברתית מוכרת בעיר בתחום בע"ח. עוד לטענתה, "בשל ליקויים ברשת עצמה, נוצרו מצבים בהם יש חורים ברשת והיונים נכנסות, נלכדות וגוססות בפנים".

"זה מחזה נורא לראות את היונים המסכנות כלואות וגוססות ברשתות", הוסיפה דוקטרנטו, "במיוחד בתוך שטח בית הספר שבו ילדים מבלים וצריכים לחזות בדבר הזה. הרי המטרה שלנו זה לחנך לחמלה לבע"ח, וכעת מה ילמדו הילדים שרואים את המחזה הזה, בעוד אף גורם לא לוקח על זה אחריות".

דוקטורנטו טוענת שבמשרד החקלאות נמסר לה כי האחריות לרשות בבתי הספר היא של הווטרינר העירוני, אך במוקד העירוני הפנו אותה לחברה שאחראית להחזקת מוסדות החינוך בעיר, וגם הם טענו בפניה אינם אחראים לנושא. "במחלקה הווטרינרית נאמר לי שהם לא מטפלים במקרים האלה כי הדבר מצריך טיפוס לגובה והם לא רשאים לעשות זאת", מספרת דוקטורנטו.

ובזמן שנראה שאף אחד מהרשויות אינה מסייעת בפתרון הבעיה, נאלצו פעילי בע"ח בבת ים לנקוט יוזמה, והגיעו בעצמם עם סולם כדי לחלץ את היונים מהרשתות. 

"כרגע היונים ממשיכות להילכד ברשת, להיהרג בסבל ופגריהם נשארים מוטלים למול עיני הילדים שמגיעים באופן יומיומי לבית הספר. כאשר כאמור הגורמים בעירייה פשוט ממשיכים להטיל את האחריות מאחד לשני", מסכמת דוקטורנטו.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול ומעקב של מחלקת תחזוקת מוסדות חינוך, ובמהלך שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך נשקלים מספר פתרונות שיתנו מענה לבעיה"