ברכבת עובדים והשכנים לא ישנים | צילום: באדיבות תושבים

"כל ערב בסביבות השעה 20:00 בערב מתחילים לקדוח ולנסר אצלנו למטה", מספרת אחת הדיירות ברחוב יוספטל, הסובל מזה תקופה ארוכה מעבודות הקמת הרכבת הקלה בבת ים. העבודות מתבצעות לאורך רוב שעות היממה, כאשר בשעות הלילה מדובר במפגע משמעותי עבור השכנים שאינם יכולים לישון.

"משאיות מגיעות פורקות סחורה ומלט ונוסעות, הפועלים צועקים זה לזה, מנסרים ובונים וכל זה אל תוך השעות הקטנות של הלילה ואל תוך ארבע וחמש לפנות בוקר", מתארת התושבת את שגרת העבודה הלילית מתחת לחלון חדר השינה שלה.

התושבים פנו לחברת נת"ע המבצעת את העבודות, ושם הוסבר להם, לטענתם, שעבודות הלילה נעשות מטעמי בטיחות. "אם זו אכן הייתה הסיבה, אז היו סוגרים את הכביש מטעמי בטיחות. אבל כאשר עובדים בשעה 21:00 בערב התנועה זורמת, אז במה שונה הערב לעומת הבקרים, איפה מגבלת הבטיחות?", תוהים התושבים ומספרים כי אף פנו בנושא לפועלים שעובדים בשטח.

"הם אמרו לנו שאין פה עניין של בטיחות אלא של איחור בלוחות הזמנים", טוען אחד השכנים וכועס: "יש אפס התחשבות באזרחים, אין לנו למי לפנות ואנחנו כבר אובדי עצות".

כך נראות ונשמעות העבודות בשעות הלילה המאוחרות:

מנת"ע נמסר בתגובה: "נת"ע מבצעת ברחוב יוספטל בבת ים עבודות הכרחיות להקמת מסילות הקו האדום. העבודות מתבצעות בשעות היום והלילה באישור הרשויות הרלוונטיות. אנו מתנצלים על ההפרעות הזמניות ועושים מאמץ להפחית את הרעש ככל האפשר".