בתחילת החודש דיווחו תושבי רחוב הנביאים על התרבות חולדות בסביבתם בעקבות הפסקת עבודות תשתית במקום. אחריהם הגיעו תלונות נוספות של תושבים ברחבי בת ים שטענו לעלייה במספר החולדות. כעת נראה שבעיית החולדות לא עוזבת את העיר. 

הסרטון שלפניכם צולם ברחוב יוספטל ע"י אחד הדיירים:

בבניין זה מדווחים הדיירים שכל ביקור בחדר האשפה המשותף כולל פגישה עם חולדות ועכברושים. "אנו רגילים שמתוך פחי האשפה המשותפים של דיירי הבניין קופצות חתולות אך במקרה שלנו קופצות חולדות וזה נהיה פשוט סרט אימה כל פעם שמורידים את הזבל", אומר אחד הדיירים.

דייר המתגורר בקומה ראשונה בבניין מספר כי בביתם לא פותחים את החלונות בחדרי הילדים או במטבח מחשש שחולדה תחדור פנימה. "היו מקרים שבהם חולדות טיפסו גם לקומה שלישית אז ברור שקומה ראשונה זה ריאלי לחלוטין. לכן, מבחינתנו, אנו נפתח חלון רק כאשר אנו בחדר, וכאשר נצא מהחדר החלון ייסגר הרמטית", הוא מספר. 

דיירים נוספים ברחוב יוספטל מספרים על חולדות שיוצאות מפיר הביוב שבחנייה המשותפת. "פעם אחת חולדה טיפסה לי על הרגל, וניערתי אותה ממני", מספר אחד מהם בזעזוע.

הסרטון הבא צולם ברחוב הרצל:

גם ברחוב הרצל דיווחו תושבים על ריבוי חולדות, כאשר הם משערים שהסיבה להתרבות הפתאומית הן עבודות הרכבת הקלה המתבצעות באיזור. "החפירות הוציאו מהמחילות את העכברים, ולמרות ההדברות, כל הזמן מגיעות חולדות חדשות", טוענת תושבת האיזור ומבקשת פתרון. 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "במקומות המדווחים בוצעו שתי הדברות, וכן יבוצע מעקב למניעת הישנות המקרה".