מכת חתולי הרחוב בבת ים מטרידה תושבים רבים, כאשר על פי נתוני עמותת 'בת ים אוהבת חיות' "ישנם כ-30,000 חתולי רחוב בבת ים בעקבות חוסר הסירוס והעיקור שנעשה ע"י עיריית בת ים והוטרינר העירוני בעיר".

צילום: פרטי

הפעילים למען בעלי החיים בבת ים טוענים כי למרות חילופי השלטון בעירייה, היחס כלפי בעלי החיים לא השתנה, "אנחנו מגייסים תרומות ומשלמים מכיסנו למען סירוס מאות חתולי רחוב על מנת למנוע את הילודה הרבה שלהם. אשר גורמת למוות של גורי חתולים ולאנטגוניזם של התושבים כלפי החתולים המסכנים ולמרות שאו משתדלים לעשות זאת, היכולת שלנו מוגבלת".

הפעילים מוסיפים כי, "הרבה אנשים קונים חתולים גזעיים ולאחר זמן מה, זורקים אותם ברחוב לא מסורסים ולכן, יש בעיר הרבה חתולים גזעיים, או יותר נכון חצי גזעיים".

לדוגמא הם נותנים חתול מזן ספינקס שלטענתם אינו מטופל כראוי ע"י בעליו ונמצא מסתובב לאורך כל שעות היום ברחובות, "לאחרונה החתול נמצא ע"י אחת הפעילות שלנו משוטט ברחובות. בגלל שלחתולים מהסוג הזה אין שערות על גופו, הוא סובל מכוויות שכן אסור לו להימצא בשמש".

"בעליו אינו מטפל בו כנראה כראוי ומזניח אותו , עד כדי כך, שהפעילה חשבה שהוא חתול רחוב ולקחה אותו לוטרינר אשר טיפל בכוויותיו ומצא את בעליו", מפרטים מהעמותה ומוסיפים, "הבעלים אף לא דואג גם לסרסו לכן, אם תגיעו לאזור של רחוב כצנלסון בעיר, תמצאו עשרות חתולי רחוב עם מעט שיער, כלומר חצאי ספינקס".

צילום: פרטי

"מבחינתנו ההזנחה הזו גובלת בהזנחה של ילד, אך בניגוד לילד שהרשויות היו מטפלות בזה מיד, בהזנחה של בעל חי, אף אחד מלבדנו לא מטפל מכיוון, שזה לא מעוגן בחוק בשום דרך. אנו מצפים מהוטרינר העירוני לחייב סירוס של בעל חי ולדאוג לעקור את חתולי הרחוב בעיר בצורה תכופה יותר".

מעיריית בת ים נמסר: "העירייה ערכה לאחרונה שיתוף פעולה ראשון מסוגו לעיקור וסירוס מאות חתולי רחוב, ובו לקחו חלק המחלקה הווטרינרית של עיריית בת ים, מאכילי ומאכילות חתולי הרחוב, תושבים ומרפאות פרטיות בעיר. בנוסף, במהלך השנים האחרונות ביצעה העירייה בשיתוף משרד החקלאות אלפי עיקורים וסירוסים של חתולים. בשל שני מערכות הבחירות השנה הנושא הוקפא, שכן למשרדי ממשלה אסור להעביר תקציבים מיוחדים בזמן בחירות. מבצע עיקור נוסף התקיים בחודשים הקרובים עם יציאת קול קורא של משרד החקלאות בעניין, והודעה על כך תצא באמצעי התקשורת".