בריכה. צילום: ShutterStock

"בבת ים ישנן שלוש בריכות שמנוהלות ע"י זכיינים אבל נמצאות על שטח עירוני: 'בורה בורה', 'הקאנטרי' ובריכת 'עמידר'. למרות זאת, גילו הורים לילדים המשתתפים בקייטנות העירוניות של בתי הספר הממלכתיים שילדיהם נלקחים לימי בריכה מחוץ לעיר. זאת למרות שקיימת אפשרות ליום בריכה מקומי, כיוון וקייטני הממ"ד שוחים בבריכת 'עמידר'.

למה לא ניתן להגיע להסדר עם הבריכות המקומיות?" תוהים ההורים, ומוסיפים: "למה האוטובוס צריך לעבור מקצה העיר אחד למשנהו, לאסוף את כל הילדים, לנהל מערך היסעים ושינועים בשביל לצאת מהעיר וכל זה כשיש בריכות בתוך בת ים?"

עוד מוסיפה אם שבנה נמצא במסגרת הקייטנה, "אולי אם החברה לתרבות פנאי וספורט אשר אחראים על הקייטנות היו, משתמשים בבריכות בתוך השטח העירוני, המחירים היו זולים ומסובסדים יותר ובדרך הזו היו מקלים עלינו ההורים".

נראה שההיגיון הכלכלי הזה אינו עומד במבחן המציאות של הבריכות הבת ימיות. 

מהחברה לתרבות פנאי וספורט נמסר: "החברה עושה מאמץ מתמיד לאתר את פעילויות ההעשרה האיכותיות והבטיחותיות ביותר במחיר הטוב ביותר. בבדיקת השירות אשר מציעות הבריכות בתוך העיר בת ים, עלה כי המחיר שהוצע לנו בבריכת נווה גולן הוא הזול ביותר למשתתף.

מעבר לכך, מלבד שיקולי המחיר נבחרה בריכת נווה גולן מאחר והתנאים הפיזיים  שיש בה הם המתאימים ביותר לפעילות קייטנה, ויש בה מקומות ישיבה לכלל הילדים.

אך החשוב מכל  – בבריכת נווה גולן מתקיימים התנאים הבטיחותיים הטובים ביותר -  זו הבריכה היחידה אשר מאפשרת לנו בלעדיות ומתחייבת שלא להכניס במקביל לילדי הקייטנה מבקרים נוספים מה שמקל כמובן על השליטה וההשגחה על הילדים.  זו גם הבריכה היחידה בה מתחייבים לנוכחות קבועה של חובש ומנהל בריכה  המסייע בכל הנדרש. לאור כל זאת, ולאחר שנבחנו כל החלופות נבחרה הבריכה בנווה גולן".