האוטובוס שפרץ את השבת. צילום: אילנה קלמן

   

שבוע בלבד לאחר שהושק קו האוטובוס הפרטי של "נוע תנוע" שמחבר בין בת ים לתל אביב בשבתות ונוסע במסלול של קו 188, נראה כי מאבק המתנגדים לאוטובוסים בשבת עלה שלב. במהלך נסיעה שגרתית של הקו שנסע היום (שבת) אחר הצהריים בעיר, נזרקו לעברו אבנים בזמן שחצה את רחוב אנילביץ'. 

רועי שוורץ-תיכון, מייסד התנועה, ציין: "במהלך אחת מנסיעות האוטובוס במסלול קו 18 של נוע תנוע, קיצוניים זרקו אבנים לעבר האוטובוס שלנו. למזלנו לא היו נפגעים בנפש ולא נשקפה סכנה לנוסעים או לצוות שלנו. הגשנו תלונה במשטרה והקו במסלול 63 ממשיך כרגיל".

שוורץ-תיכון הוסיף: "מישהו החליט שלא מתאים לו שאנשים אחרים יסעו בחופשיות בשבת. בשנתיים האחרונות נוע תנוע מפעילה תחבורה בשבת בכדי לאפשר חופש תנועה לכולם, אך יש מי שרוצה לחסל את החופש הזה.

"האלימות והקיצוניות של זורקי האבנים רק מחזקת את ידינו ומעודדת אותנו להמשיך לפעול בנחישות, בכל שבת ברציפות, בכדי לתת מענה למאות אלפי התושבים המעוניינים לנסוע בשבת. אנחנו מאמינים שלכל אחד צריכה להיות את הזכות לבחור איך לחיות את חייו ולא ניתן לקומץ קיצוני לפגוע בכך".

חברת המועצה קטי פיאצסקי-מורג, שיזמה לאחרונה כנס לקידום תחבורה ציבורית בבת ים בשבתות, התייחסה לנושא וציינה: "אני חייבת להודות שלצערי לא הופתעתי לקרוא את הידיעה, הופתעתי שהאירוע מסוג זה לא קרה בשבוע שעבר. כשהועלתה הצעתי לסדר בנושא תחבורה ציבורית בסופי שבוע לא נמצא ולו אמיץ אחד שיצביע עבור הרוב בעיר, כולם היו מוגי לב והתיישרו עם סיעת ש"ס בעיר.

"התשובה שלנו צריכה להיות ברורה - כל מי שמאמין בחופש תנועה בסופי השבוע, כל מי שהתנגדות אלימה היא מבחינתו קו אדום צריך להצטרף לנוע תנוע ולעלות על האוטובוסים שלהם בשבת הבאה ובשבתות שלאחריה. נסיונות הפחדה כאלו לא ישברו את הערכים שלנו". 

ממשטרת מרחב איילון נמסר: "התקבל דיווח על זריקת אבנים לעבר אוטובוס שנסע ברחוב אנילביץ בבת ים. אין נפגעים , נזק קל נגרם לאוטובוס. הנהג הופנה להגשת תלונה. נפתחה חקירה בנושא".