למרות מצבה הרעוע של הפועל תל אביב שירדה לליגה הלאומית ועלולה גם להגיע לליגה א', והעובדה שאמיר כבירי, נאלץ להיפרד מהבעלות עליה, בבת ים ממשיכים לקדם איתו את הקמת האצטדיון הבינלאומי.

לפני חודשיים דחתה מועצת העיר הצעה של חבר המועצה, אורי בוסקילה, לביטול המכרז בשל הקשיים הכלכליים שנכנס אליו המועדון, והפסקת בעלותו של כבירי עליה.

השבוע התקיימה בעיריית בת-ים פגישת עבודה בהשתתפות ראש העירייה, יוסי בכר, איש העסקים, אמיר כבירי, ובכירים מחברת הבניה הסינית CMEC, שעתידה לבנות את האצטדיון המתוכנן בעיר.

צילום אורן אהרוני-

זהו ביקור שלישי עבור נציגי החברה הסינית בישראל לקראת הקמת הפרויקט. האצטדיון בבת-ים יצא לדרך באפריל 2016, לאחר שבמכרז להקמתו זכתה חברת סופרמטיסט גרופ בע"מ.

במסגרת המכרז אמורה החברה לבנות ולהפעיל קומפלקס לספורט, תעסוקה, בילוי ומסחר שימוקם ברחובות הקוממיות ודרך מנחם בגין בבת-ים.

במרכז המתחם צפוי לעמוד אצטדיון חדש המיועד למשחקי ליגת העל, משחקים בינלאומיים ולאירוח מופעים. תנאי שלא בטוח שימולא אם אכן יהיה זה אצטדיון הבית של הפועל תל אביב, שכאמור כבר אינה בליגת העל. לפי תנאי המכרז חברת סופרמטיסט גרופ בע״מ תקים ותתפעל את האצטדיון לפרק זמן של 299 חודשים, כשלאחר מכן תעביר החברה את ניהול האצטדיון וכן את שטחי המסחר והפנאי לעיריית בת-ים.

גורמי אופוזיציה בעיר טוענים הבוקר שמדובר בהחלטה שגויה של העירייה, ועדיף היה לבטל את המכרז. הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה, אורי בוסקילה, ובה ביקש את ביטול המכרז לאחר שהתברר שקבוצת הפועל תל אביב בחובות גדולים וכבירי נאלץ לוותר על הבעלות עליה, נדחתה בהצבעת רוב חברי המועצה לפני כחודשיים. אז הגדיר זאת בוסקילה כ"הפקרות והליכה של עיריית בת ים עם הראש בקיר". כעת נראה שפרויקט האצטדיון ממשיך ללא שינוי.

האצטדיון המיועד צפוי להיבנות לפי מודל ה'אופל ארנה' הגרמני ובנייתו צפויה להתחיל בשנה הבאה.