על פי החשד, בזמן ששהו בני המשפחה בבית הכנסת, ניצל הפורץ את הזמן ופרץ לדירה ברחוב הרב קוק בבת-ים. בעוד הפורץ מחפש כסף ורכוש לגנוב, הפתיעה אותו הבת שבאה לבקר את הוריה.

היא ניסתה לפתוח את מנעול הדלת בעזרת מפתח אשר היה ברשותה, המנעול הסתובב אך הדלת הייתה נעולה מבפנים. הבת שידעה כי בני משפחתה בבית הכנסת הבינה שיש משהו חריג והתקשרה מיד למוקד 100 של המשטרה.

המוקדנית בצד השני הרגיעה אותה וביקשה ממנה לא לנסות לפתוח שוב את הדלת, במקביל דיווחה בקשר לניידות המשטרה "ניידות בת ים, מדווחת על פורץ ברחוב הרב קוק".

צילום: shutterstock-

ניידות סיור איילון משכו במהירות והגיעו תוך דקות למקום האירוע. כששמע הפורץ את רעש השוטרים מתחת לבניין הוא פתח את הדלת וניסה להימלט, אך השוטרים המהירים לכדו אותו בתוך הדירה, כאשר כל הדירה הפוכה ומבולגנת.

לאחר שנעצר, נערך חיפוש ברכבו ונתפסו מספר פריטים החשודים כגנובים. החשוד הובהל לחקירה בתחנת המשטרה בבת-ים. בבדיקה עלה כי מדובר באב לילד בגיל 9 ללא עבר פלילי. מאחר והחשוד שמר על זכות השתיקה, לאחר חקירתו הובהל לבית משפט השלום תל אביב להארכת מעצרו. השופט אודי הקר האריך את מעצרו. במידה והיום (9.10) המשטרה לא תבקש הארכת מעצר החשוד ישוחרר.