בינואר 2015 נערכו בבת ים בחירות מיוחדות לראשות העירייה. רוב של 491 קולות הביא ליוסי בכר ניצחון. זמן קצר לאחר מכן הגיש אלי יריב תביעה, ודרש ביטול תוצאות הבחירות. ברשימת עדי התביעה נכלל התובע העירוני, אלעד מאיר, שזכה להגנת מבקר המדינה בעקבות מסמכים והקלטות שהגיש לעיונו, והעידו לכאורה על שחיתות.

בין השאר הוצגה הקלטת שיחה שנערכה בין מאיר לבין טל והיועצת המשפטית לעירייה, חנה כהן-מוצן, ובה נידון נושא כתבי האישום שמוגשים נגד עסקים, ונטען לכאורה להתערבות ממניעים פוליטיים. 

באפריל 2016 פסקה שופטת בית המשפט המחוזי, רות לבהר-שרון, על ביטול תוצאות הבחירות, פסיקה שהתהפכה ב-20 לפברואר 2017 בבית המשפט העליון, שקבע שיש לכבד את החלטת הציבור.  

ישיבת מועצת העיר בת ים | צילום: תומר שמש-

עיון בפסק הדין שניתן בעליון מגלה שהשופטים לא הקלו ראש בחלק מהראיות שהוצגו במחוזי. "פרשת התובע העירוני היא הפרשה היחידה המגלה ליקוי היורד לשורש העניין, שעלול היה להשפיע על אופן ההצבעה של בוחרים.

עם זאת, כפי שהובהר, מידת ההשפעה של ליקוי זה מוערכת ב-10 קולות בלבד. לנוכח הפער בין המועמדים, אין די בכך כדי להשפיע על תוצאות הבחירות, וממילא - להביא לפסילתן", נקבע. השופטים הוסיפו: "אין להקל ראש בתקלות, בדרגות חומרה שונות, בהליך הבחירות. יש לשאוף כי הוא יהיה 'נקי' ככל שניתן. לפעמים ישנם ליקויים שעשויים לדרוש בדיקה, טיפול, הסקת מסקנות ואף פתיחת הליכים – במישורים אחרים.

יחד עם זאת, הליך משמעתי או פלילי – לחוד; והליך של ביטול בחירות – לחוד". השופט א' שוהם אף ציין: "אכן, חלק מהתופעות שנתגלו במערכת הבחירות של ראש העיר המכהן, מטרידות הן, ובראשן עומדת פרשת התובע העירוני. אולם, בחלק מהמקרים אין מדובר בפגם היורד לשורשו של עניין, וברוב רובם של המקרים לא הוכחה כל השפעה של הפגם, ככל שהיה כזה, על תוצאות הבחירות".

המישור האחר שנרמז ע"י השופטים היה ככל הנראה אפיק החקירה הפלילי. למיינט בת ים נודע שאישים שונים ששמם הוזכר בתביעה, ביניהם טל ובכירים במחלקת המשפטית ובלשכת ראש העירייה, זומנו בשבועות האחרונים לחקירה, שעסקה בעיקר בטענות שהציג התובע העירוני. נכון לעכשיו לא ניתן לדעת כיצד יסתיים ההליך, ואם יתגבש לכיוון משפטי.

מהמשטרה נמסר: "ככלל, איננו מנהלים תכתובות, בדיקות, חקירות או כל הליך משטרתי אחר בתקשורת,  אלא בחדרי החקירות בלבד ואין בדברים אלו בכדי לאשר או להכחיש את עצם קיומם".

חבר המועצה, ויקטור טל ביקש לא להגיב.