ישיבת מועצת בת ים | צילום: איילת רוטה-גבאי

     

הערב יתקיים בעיר אירוע עירוני לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין. בעצרת מרכזית שתתקיים תחת הכותרת "כולנו שווים", ותחל בשעה 19:30 בהיכל התרבות, יישאו דברים ראש העירייה, יוסי בכר, רב השכונות, הרב יעקב רוז'ה, ושר החינוך לשעבר הרב שי פירון.

לפי אתר העירייה, השנה יעמוד במרכז העצרת הניסיון לעורר את "המודעות לכוחן השלילי של מילים ומעשים, ולעודד את ההכרה בכך שעל אף השוני בין אחד לשני, עלינו לכבד ולקבל כל אדם באשר הוא". לפני העצרת יתקיימו מעגלי שיח בהשתתפות חברי תנועות הנוער במסגרתם ידונו בערכי כבוד הדדי, סובלנות וקבלת האחר.

על קיומו של הטקס למדו חברי האופוזיציה מאתר העירייה ומשמועות. לדבריהם, בניגוד לשנה שעברה, וטקסים רשמיים אחרים כמו טקסי יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל, שאליהם הם מקבלים הזמנה רשמית מודפסת, הפעם לא התקבלה הזמנה אפילו במייל.

"אין לי מילים כדי לתאר את הביזיון הזה, אפילו ביום שכזה יש מי שחושב על פוליטיקה קטנה", אומרת חברת המועצה מהאופוזיציה, לאה בם. "יותר מכל אני מצרה על כך שגם על חשבון זכרו של יצחק רבין עושים פוליטיקה", מגיבה גם חברת המועצה ממרצ, קטי פיאסצקי-מורג.

"הירצחו של רבין הוא אירוע מכונן בחברה הישראלית והוא נוגע בכולם. על כולנו ללמוד מהרצח המזעזע, ללא שום קשר לשיוך הפוליטי. חברי מועצת העיר צריכים להוות חזית אחידה בנושא ולפעול למיגור של גזענות, אלימות ושנאה.

"לצערי הנהלת העיר בוחרת בדרך של פילוג ושל הדרה של נבחרי ציבור מאירוע שאמור לאחד. אני רוצה לקוות שזה לא המסר שהנהלת הייתה רוצה להעביר לבני הנוער הנהדרים שלנו".

תגובת עירייה טרם התקבלה.