המחשה: שאטרסטוק

תקופה ארוכה סובלים תושבי רחוב ששת הימים בבת ים מצואת כלבים הנותרת פזורה בסביבת מגוריהם. "אף אחד לא אוסף אחריו, אף אחד לא אוכף, ואני צריך לצאת כל יום ולדרוך על המפגעים האלה", מספר אברהם קיפליס, תושב הרחוב. לדבריו, פנה פעמים רבות לעירייה, וניסה לדבר עם בעלי הכלבים ולבקש שיאספו אחריהם את גללי הכלבים. "שום דבר לא עזר", הוא אומר.

השבוע החליט התושב, בעצמו בעל לשני כלבים, לנקוט בצעד שיעורר תשומת לב, "אפשר לקרוא לזה מחאה ציבורית", הוא מחייך. הוא תלה שלט ברחוב ובו הכריז שפיזר חומר חריף מאוד שעלול לפגוע בכלבים.

"החניה אינה מחראה לכלבים", כתב והזהיר את בעלי הכלבים: "'ראו הוזהרתם, על מצפונכם".

"כמובן שזה היה רק איום, ואין לי שום כוונה לפגוע באף אחד או לפזר רעל, יש לי כלבים משלי וכל מה שרציתי זה להדליק פה נורה אדומה שמישהו סוף סוף יתייחס לבעיה".

השלט המאיים | צילום פרטי

לריקושטים שהגיעו לאחר תליית המודעה לא ציפה. "תוך שעה הגיעה אליי פקחית הביתה, צעקה שאני עושה משהו חמור ולא יתכן שאתלה שלט כזה. קיבלתי טלפון מהווטרינר העירוני שאיים עליי שזו עבירה פלילית, למרות שהסברתי שזה רק שלט ולא פיזרתי שום דבר.

"הלוואי שלתלונות שלנו על צואת כלבים ברחוב, היו מגיבים במהירות כזו", אומר התושב, ומוסיף: "כשפניתי לעירייה וביקשתי שיתנו קנסות למי שמלכלך כאן, אמרו לי: 'תעשה מארב, תצלם ואנחנו נטפל'. בגיל 75 אני מבוגר מדי ל'אמבושים' ולהסתתר בשיחים. אולי השלט שלי יצליח בכל זאת לעורר כאן מודעות, ומישהו יתעורר ויעזור לנו".