המחשה: שאטרסטוק

מה יעשה גבר שאשתו מבקשת להתגרש ועוברת לאמה בבת ים? אמש (ב') הוארך בבית המשפט מעצרו של הבעל הקנאי לאחר שערך מרדף סוער בכבישים אחר מכונית שאשתו נסעה בה. 

נהגים שנסעו שלשום (ראשון) בכבישי בת ים לא הבינו מה קורה סביבם. מכונית ובה נוהג גבר קנאי נסעה במהירות, תוך זגזוג נתיבים, אחר מכונית אחרת, שבתוכה נסעה אשתו מלווה בשני גברים. המרדף נמשך ברחובות בת ים והסתיים רק כשהגיעו המכוניות לצומת בה התחלף הרמזור לאדום.

בטרם נמשיך להתרחשות בצומת, כדאי להכיר את נסיבות המרדף. מדיון הארכת מעצרו של הרודף, תושב ירושלים בן 26, עולה שהכל החל בהחלטת אשתו להתגרש ממנו.

אחת הסיבות להחלטתה הייתה הטענה שלפני שבועיים חנק אותה בעלה, איים שיוציא את עיניה במלקחיים ויהרוג אותה אם תתלונן במשטרה. השבוע עזבה האישה לבית אמה בבת ים.

על פי תיאור המקרה, סירב בעלה לקבל את ההחלטה, הגיע בערב יום ראשון למעונה החדש בבת ים ועקב אחריה.

כאשר הבחין שהיא יוצאת מהבית, ונכנסת לרכב עם שני גברים, החל לנסוע אחריהם. המרדף נמשך כמו בסצנה מסרט הוליוודי עד לצומת מרומזרת סמוך לראשון לציון, שם ניצל הבעל את האטת המהירות כדי לאגף את הרכב השני, לחסום את נתיב הנסיעה שלו ולעצור. אז יצא מהרכב ועפ"י החשד, ניפץ בידיו את זגוגית השמשה בחלון שלידו ישבה אשתו.

לאחר מכן פתח את דלת הנהג, שלף אותו בכוח החוצה, והחל להכותו בעוצמה. האירוע הסתיים בהגעת משטרה. הבעל נעצר בחשד לפגיעה בפרטיות, בילוש או הטרדה, חבלה במזיד ברכב, איומים, סיכון דרכים ונתיבי שיט ותקיפה סתם.

בבית המשפט הציג הבעל גרסה אחרת. על פיה לא עקב אחר אשתו אלא הגיע לבית הוריה בתיאום מראש כדי לתת לה כסף. לטענת עורך דינו, ראה שהיא נכנסת לרכב עם שני גברים ו"זה לא יפה ולא מקובל", ולדבריו נהג הרכב השני היה זה שניסה לדרוס אותו. להגנתו טען שקשה להאמין שהצליח לתקוף שני גברים יחד.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים ועיון בתיק החקירה פסקה השופטת, חיותה כוחן עומר, על הארכת מעצרו עד ליום שישי הקרוב (ה-10 בנובמבר), כאשר "עד למועד הנ"ל יועבר התיק לתביעה לשיקול דעת".