מתוך ישיבת  מועצת בת ים, אתמול

ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, הטיל אתמול (שני) 'פצצה' בישיבת מועצת העיר כאשר סיפר על מקרה של עובדת שהוטרדה מינית. את הסיפור סיים במילים: "הבוס שלה לשעבר יושב פה סביב השולחן הזה".

"הטרדה מינית מתעצמת פי כמה כאשר אותה עובדת מוטרדת במקום העבודה שלה". כך פתח ראש עיריית בת ים יוסי בכר, תיאור מקרה של עובדת שהבוס שלה "היה מטריד אותה באופן קבוע ולעיתים גם נוגע בה". 

בסיום דבריו הסביר בכר שהוא שומר על פרטיות האישה שאותה הוא מכיר היטב, אך: "אני יכול לומר דבר אחד זה שתקף אותה, הבוס שלה, יושב פה סביב השולחן, ואני מאוד מקווה שתשכיל לצאת עם הסיפור ולהתלונן".

בהיעדר הוכחות, מתלוננת או תלונה במשטרה, לא נוכל לחשוף כאן פרטים נוספים, אך מאחר וסביב שולחן הישיבות ישבו רק חברי מועצה, תגובותיהם לא איחרו לבוא.

"אתמול שמעתי לראשונה על הסיפור. אני מבינה שלא כולם הוכו בתדהמה כמוני, כלומר מכירים את הסיפור. אם סביב שולחן המועצה יושב אדם שפגע מינית ו/או תקף מינית עובדת מקומו לא אתנו. לא סביב שולחן המועצה ובטח לא כחלק מהחברה.

"אנחנו צריכים להוקיע כל התנהגות כזאת, המציאות השתנתהלשלוח ידיים ולהעיר הערות סקסיסטיות זאת כבר לא הנורמה. אני תוהה מה ראש העירייה עשה עם המידע החשוב שהיה לו, למה אף אחד לא טיפל במקרה הזה? איזה מסר הועבר לעובדת שהתעלמו מהייסורים שעברה? אם אותה אישה קוראת את הדברים אני קוראת לה לאזור אומץ ולהתלונן ולספר", אומרת חברת המועצה קטי פיאסצקי מורג.

גם חברת המועצה, אסתר פרון, הגיבה: "אתמול שמעתי על הסיפור לראשונה, לא ידוע לי על מקרה כזה, ואם היה ידוע לי וודאי שהייתי פועלת כדי לטפל בו. אני קוראת לראש העירייה, אם מדובר בסיפור שקרה בתקופה האחרונה ולא עשרים שנה אחורה, שיפעל כדי לטפל בו".

פרון התייחסה גם לאופן שבו נאמרו הדברים והטלת החשד על כלל הנוכחים ואמרה: "צריך להיזהר מאוד כשמספרים דברים כאלה, וזה בהחלט מעמיד את כולם בסימן שאלה, דבר שבעייתי מאוד לדעתי. אני מאמינה שפרסום 'מיטו' הוא דבר שמאוד תורם לחשיפת מקרי הטרדה מינית, אבל מוחה בתוקף נגד מקרים בהם מטילים אשמה באדם שכבר נפטר או אירועים שהתרחשו לכאורה לפני חמישים שנה ואי אפשר להוכיח אותם. כמובן שאיני מגבה שום צורה של הטרדה מינית כאשר החמורה ביותר היא ההטרדה תחת סמכות ובמקום העבודה".

את התגובות סיכם היטב המשנה לראש העירייה, שמעון ועקנין שלא נכח בישיבה ואמר: "אני לא מכיר את המקרה, וטוב שלא נכחתי אמש, זה לפחות מוציא אותי מרשימת החשודים"

צפו: