"הורים יקרים, בעקבות אלימות חמורה נגד מורה בבת ים באחד מבתי הספר בשבוע שעברהחליטה יו"ר הסתדרות המורים בבת ים, ענת טוראל, שהחל ממחר תתקיים שביתה בשעה הראשונה בכל מוסדות החינוך בעיר, מכיתה א'-ו', לא כולל החינוך המיוחד".

זו לשון ההודעה שנמסרה היום להורי התלמידים בעיר: "הסתדרות המורים לא תספוג שוב אלימות כנגד עובדי הוראה", מוסבר בהודעה, וההורים נקראו להיערך בהתאם.

המקרה בעקבותיו הוחלט על ההשבתה התרחש לפני מספר ימים באחד מבתי הספר היסודיים בעיר, וקדמו לו רצף מקרי אלימות בבתי ספר נוספים.

במקרה המדובר תלמיד כיתה ב', שהתפרע בכיתה בזמן שיעור של מורה מקצועית, התבקש לצאת לחדר המנהלת. משלא יצא, המורה נאלצה להובילו למנהלת, ובמסדרון הילד השתולל, בעט ודחף את המורה.

כתוצאה מהאלימות שהופנתה נגדה נתקלה המורה בדלת ברזל, וסדקה את המרפק. המורה כעת בבית מגובסת.

המחשה: shutterstock-

בעקבות כך הוחלט בהסתדרות המורים לצאת לצעד מחאה והשבתת לימודים. יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים: "זוהי חציית קו אדום !!! הסתדרות  המורים התריעה לא אחת במשך השנים האחרונות וחוזרת ומתריעה פעם אחר פעם נגד תופעת האלימות ולצערנו האלימות רק מתגברת בחברה בכלל ובבתי הספר בפרט.  

בזמן האחרון אנו נחשפים מידי יום לסיפורים על האלימות שמשתוללת בכל מקום, על מקבלי ההחלטות להבין שמדובר ב"מכת מדינה" ולדאוג שמיגור האלימות הגואה יעבור לראש סדר העדיפויות במדינה". ענת טוראל, יו"ר סניף הסתדרות המורים בבת ים: כל מקום שתהיה אלימות בעיר, העיר תושבת. עובדי הוראה שעושים עבודת קודש מידי יום ביומו חשופים לאלימות ויש להפסיקה מיידית".

"אנו מוקיעים ומגנים כל צורה של אלימות בבתי הספר", הגיבה גם יו"ר וועד ההורים העירוני בעיר, ורד דנינו. "אם זאת אנו בודקים אם צעד חריף של השבתה הוא הצעד הנכון. מתחילת השנה אנו פועלים מול בתי הספר לעידוד תוכניות שיח ומיגור אלימות".

בדיקה מול בתי הספר מעלה שלא כל בתי הספר היסודיים בעיר יצטרפו להשבתה מחר.  מומלץ להתעדכן עם וועד ההורים הבית ספרי, ולוודא אם הלימודים בו יחלו בשעה 9:00 או יחלו בשעה הרגילה, והשעה הראשונה תוקדש לשיחות עם התלמידים בנושא מניעת אלימות.

צילום: shutterstock-

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מערכת החינוך בעיר רואה בחומרה כל מקרה של אלימות ומטפלת בו בכל האמצעים ובדרגים הגבוהים ביותר.
לצערינו, הסתדרות המורים פעלה באופן חד צדדי ומבלי לעדכן את הנהגת החינוך בעיר ואת משרד החינוך.
עמדת העיר היא כי אין מקום להשבתה ולהענשת 20 אלף תלמידי ותלמידות העיר, ואנו מקווים כי הסתדרות המורים תחזור בה מהחלטתה".