כשבוע לאחר ישיבת המועצה שבה אמר ראש העירייה יוסי בכר כי ליד השולחן יושב גבר שהטריד מינית עובדת, השבוע הוא קורא לו לחשוף את עצמו ולקחת אחריות למעשיו.

"אני מחזק את ידי הנשים שאזרו אומץ לחשוף מעסיקים שהטרידו אותן", כתב בכר. "מדובר באנשים כוחניים שסללו את דרכם לתפקידים בכירים וניצלו את מעמדם, וכך אתה - חבר מועצת העיר - עשית. אני קורא לך לקחת אחריות על מעשיך הנפשעים".

בכר התייחס גם לעובדת שהוטרדה: "ואותך - שותפתי לעבודה - אני מעריך, מכבד ומחזק. חשוב לי שתדעי שכל תושבי בת ים עומדים מאחורייך. אזרי אומץ לחשוף את שמו". השבוע הגיעו שוטרים ללשכת ראש העירייה והחלה בדיקה בנושא.

כפי שפורסם לראשונה ב'מיינט בת ים', בישיבת המועצה בשבוע שעבר טען בכר כי עובדת בעירייה הוטרדה על ידי הבוס שלה. "זה שתקף אותה, הבוס שלה, יושב פה סביב השולחן", אמר בכר לתדהמת הנוכחים.

מתוך ישיבת המועצה המדוברת-

חברי מועצה מספרים השבוע שהם היו המומים מההצהרה של בכר. "אם סביב שולחן המועצה יושב אדם שפגע מינית ו/או תקף מינית עובדת, מקומו לא איתנו", אמרה קטי פיאסצקי־מורג (מרצ).

אסתר פרון, מחזיקת תיק החינוך, התייחסה לאופן שבו נאמרו הדברים: "צריך להיזהר מאוד כשמספרים דברים כאלה, זה בהחלט מעמיד את כולם בסימן שאלה, דבר בעייתי מאוד".

גם חברת האופוזיציה לאה בם התייחסה להיבט הפוליטי: "לדעתי, מטרת ההכרזה של בכר היא ניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית מחקירות ארבעת הבכירים בעירייה לאחרונה. זה חסר אחריות להטיל הכפשה כזו על כל חברי המועצה שנכחו באותו יום".