בשעה 10:00 בבוקר יום ראשון פקדו שוטרים את בתיהם של חמישה חשודים, שלושה מהם מבת ים, ולקחו אותם למעצר. בשעה 15:00 אחה"צ הובלו לרצף דיוני הארכות מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. שם פורטו נגדם סעיפי חשדות כבדים הכוללים הגרלות והימורים אסורים, אחזקת מקום להימורים והגרלות, הלבנת הון ועבירות על חוק מס הכנסה.

את רוב פרטי החקירה לא נוכל לפרסם עדיין, אך מפרוטוקול דיוני בית המשפט עולה שהם חשודים בהפעלה וסיוע בהפעלת אתר אינטרנט להימורים. היקף זרימת הכספים בפרשה, שכונתה בשם הקוד 'ביכורי טנא', גדול במיוחד. עוד עולה שחלק מהחקירה מבוסס על עדות עד מדינה, והחקירה החלה כבר ב-2016.

בדיונים הוצג לשופט עמית מיכליס דוח סודי המפרט את ממצאי החקירה, ומנימוקי הארכות המעצר עולה שככל הנראה אין מדובר במקרה בודד או באתר הימורים זניח. מעצרם של כל החשודים הוארך בנימוק עיקרי של חשש משיבוש הליכי חקירה נוספים שמבצעת המשטרה.

צילום: ירון ברנר | החשודים יבלו את הימים הבאים בחדרי חקירות-

יוצא מן הכלל היה אחד החשודים מבת ים. מעצרו הוארך ביום אחד בלבד, וזאת בשל העובדה שסודיות החקירה והחיפזון בהבאתו לבית המשפט, גרמה לכך שחקירתו קוצרה וגם סנגורו לא עודכן בפרטים, והתקשה להגן על לקוחו. "אני שמייצג אותו לא יודע במה הוא חשוד", אמר עו"ד תמיר סננס, וקבל בפני השופט: "מדובר במצב קיצון שאי אפשר להשלים איתו ואני מבקש שבית המשפט יורה על שחרורו".

השופט הסכים עמו חלקית, נזף במשטרה ואמר שהצורך להגיע עם החשוד לבית המשפט בשעה סבירה אינו יכול לגבור על הצורך לחקור אותו בצורה יותר מעמיקה, גם אם מדובר בחקירה ראשונית. למרות זאת בשל "טיב החשד הסביר הקיים נגד החשוד אינני סבור שיש להורות על שחרורו", פסק השופט.

מאחר ומדובר בחשדות כבדים שסכומי כסף נכבדים ככל הנראה מעורבים בהם, יבלו החשודים את הימים הבאים בחדרי חקירות. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך.