מסע ייסורים: צעיר בן 34 מבת ים, הסובל מהתקפי חרדה, עוכב ברחוב בידי שוטרים. הוא עבר, לדבריו, מסע השפלה, עד לרגע בו הוכיח כי הכדורים שברשותו אינם סמים אלא כדורי הרגעה חוקיים לחלוטין.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הצעיר נוטל כדורים פסיכיאטריים לפי מרשם רופא. לטענתו, שוטרי סיור של תחנת המשטרה העירונית, שמצאו בכיסיו מספר כדורים מסוג "קלונקס", המשמשים לטיפול במצבו הרפואי, הטרידו אותו והשפילו אותו לעיני עוברים ושבים, למרות שלדבריו הסביר לשוטרים את מצבו הרפואי.

תחילתו של האירוע היה בשעות הבוקר המאוחרות של יום שני שעבר. הצעיר יצא מביתו שברחוב יוספטל, נכנס לרכבו, ולדבריו, זמן קצר לאחר מכן, חסמה אותו ניידת משטרה.

"לא עשיתי שום דבר שמצדיק חסימה של הרכב שלי בצורה כזאת כאילו אני עבריין", הוא מוחה. "מיד אחרי שזה קרה, יצאו לעברי מהניידת שוטר ושוטרת, ביקשו ממני לצאת מהרכב ולהציג בפניהם תעודת זהות".

לדבריו, כאשר ביקש לברר מה מהות הבדיקה והאם הוא חשוד בביצוע עבירה כלשהי, אמרו לו השוטרים כי מדובר בבדיקה שגרתית."למרות שלכאורה מדובר בבדיקה רגילה, השוטרים ערכו חיפוש על גופי, באמצע רחוב יוספטל, על מעבר החצייה, ליד הרכב שלי", אומר הצעיר, "דבר שהלחיץ אותי מאוד ולכן התחלתי לבכות".

לטענתו, במהלך הטיפול בו, שכלל גם חיפוש גופני "משפיל", כהגדרתו, שהתבצע בחניון הפתוח של אחד מבנייני המגורים ברחוב יוספטל, צחקו השוטרים על מצבו והקניטו אותו, דבר שפגע בו מאוד. במהלך החיפוש על גופו, מצאו השוטרים ארבעה כדורי הרגעה שהצעיר נוטל באופן קבוע לטיפול בהתקפי החרדה מהם הוא סובל.

"הסברתי לשוטר למה הכדורים אצלי, אבל בגלל שלא היה לי מרשם, הכניסו אותי לניידת ואמרו לי שאני נוסע לחקירה בתחנה", הסביר הצעיר. "התחלתי לבכות כמו ילד, כי מאוד נלחצתי, אבל הם התעקשו שהם צריכים אישור על הכדורים, ארבעה בסך הכל".

לפני שהגיעו לתחנת המשטרה עצרה הניידת בחניון אחד מבנייני המגורים הסמוכים לתחנה, שם בוצע עליו חיפוש גופני נוסף, שלא העלה דבר. במהלך החיפוש, ולאחר שנלחץ מהמצב, החל הצעיר לבכות שוב, דבר שגרר, לדבריו, את צחוקם של השוטרים. בניסיון אחרון להיחלץ מהמצב המביך אליו נקלע, ביקש הצעיר מהשוטרים ללוותו לסניף קופת החולים בו הוא חבר, כדי להוכיח להם כי הוא נוטל כדורי קלונקס על בסיס קבוע.

"לא רציתי לעשות את זה כי זה משפיל, אבל לא היתה לי ברירה", מספר הצעיר. "הגענו לקופת חולים ועלינו לחדר הרופאה, לעיני המבקרים במרפאה, כשאני מובל על ידי השוטרים. זה היה מאוד לא נעים". לאחר בירור במזכירות המרפאה השתכנעו השוטרים כי הצעיר מטופל בכדורים שנתפסו על גופו ושחררו אותו לדרכו.

"אינני יודע מדוע הייתי צריך לעבור את מסכת הייסורים המשפילה הזאת", אומר הצעיר. "מה היה קשה לשוטרים להבין? הרי אם הייתי עבריין הייתי מתנהג כמו שהתנהגתי, ופורץ בבכי כמו ילד קטן? זה היה משפיל מאוד".