חנות ההפתעות: בעליה של חנות למכשירי כתיבה בבת ים ובתו, הוכיחו לאחרונה עמידה ראויה לשבח, בפני פיתוי כספי קל שנפל לידיהם. במשך יומיים הם שמרו על 2,500 שקלים במזומן שנשכחו בחנות, עד להגעת בעלי הכסף.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

האירוע יוצא הדופן התרחש במהלך ימי חול המועד. באחד מימי החג הגיעה שיראל זבולוני לחנות למכשירי הכתיבה והצעצועים "הכל בזול" ברחוב אנילביץ' בעיר, שבבעלות אביה משה. היא החלה לעבוד במקום בשעת צהריים מוקדמת על מנת לאפשר לאביה ללכת לביתו כדי שיוכל לנוח מספר שעות.

לאחר שעזב את החנות, הבחינה שיראל בשקית ניילון מלאה במסמכים המונחת על הדלפק במקום, בסמוך לקופה הרושמת. היא בחנה את השקית במטרה לגלות למי היא שייכת ואז הבחינה בשטרות כסף המבצבצים ממעטפה שהייתה בתוכה.

"התקשרתי מיד לאבא ושאלתי אותו אם הוא יודע למי שייכת השקית עם הכסף ואם מדובר בתשלום שלקוחות השאירו בחנות והוא שכח לדווח לי עליו", מספרת שיראל.

"הוא אמר לי שאין לו מושג על מה אני מדברת. ספרתי את הכסף וראיתי שמדובר באלפי שקלים. בעצת אבא החלטנו לשמור את הכסף ליד הקופה ולחכות עד שמי שהשאיר אותו כאן יחזור".

במשך יומיים לא נגעו שיראל ואביה בשקית עם הכסף, עד שלחנות נכנסה אישה מבוגרת.

היא סיפרה לשיראל כי הגיעה למקום כמה ימים קודם לכן על מנת לשלוח הודעת פקס והשאירה בטעות על הדלפק שקית ובה מסמכים החיוניים לה מאוד. האישה, שביקשה לדעת אם שיראל הבחינה בשקית, לא סיפרה לה כי בשקית היה כסף מזומן.

שיראל, להפתעתה הרבה של האישה, הגישה לה את השקית המבוקשת ובה 2,500 השקלים.

"לצערי, במהלך הביקור בחנות שכחתי את כספי הביטוח הלאומי של חמותי", סיפרה האישה זמן קצר לאחר שקיבלה לידיה את האבידה.

"לא שמתי לב לכך בהתחלה. בערב בו זה קרה הפכתי את כל הבית ולא סיפרתי לאיש, ממבוכה, על מה שקרה. רק לאחר יומיים נזכרתי שייתכן שהשארתי את המסמכים בחנות", סיפרה והעדיפה לשמור על חיסיון פרטיה האישיים.

הופתעת מטוב ליבם של בעל החנות ובתו?
"להפתעתי הרבה בעל החנות ובתו שמרו כל הזמן על הכסף ולא נגעו בו, למרות שלא ידעו למי הוא שייך. התפעלתי מאוד מהעזרה שלהם. לפעמים לקוחות מתייחסים בחשדנות לבעלי חנויות, אבל מסתבר שיש אנשים טובים. זה בהחלט מחזיר לי את התקווה להאמין באנשים".

"אנחנו כל כך שמחים שיכולנו לעזור לאישה", אומרת שיראל. "הבנו שהכסף היה חשוב לה מאוד ונעים מאוד לחשוב שעשינו בשבילה מעשה טוב".