השלמות ותיקונים לפני הגונג: בכירי עיריית בת ים חוזרים למסדרונות חדרי החקירות. כמה מבכירי העירייה, ובהם, מנכ"ל העירייה, ארז פודמסקי– שקד, ומהנדס העיר, שוקי פתאל, נחקרו במשטרה במהלך השבוע שעבר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הם זומנו בידי חוקרי היחידה הכלכלית של משטרת ישראל (להב 443), האחראית על ניהול חקירת תיק "בית וגן". התיק עוסק בחשדות לביצוע עבירות פליליות חמורות לכאורה מצידם של ראש העירייה, שלומי לחיאני ובכירים נוספים בעירייה.

מי שביקש מחוקרי היחידה הכלכלית לבצע את השלמות החקירה, היו אנשי פרקליטות מחוז תל אביב, הפועלים ככל הנראה לגיבוש כתבי אישום נגד לחיאני ובכירי העירייה. ההערכה כעת היא כי החקירות שבוצעו בשבוע שעבר הן סימן לכך כי בקרוב תפרסם הפרקליטות את החלטתה בנוגע לשאלת הגשת כתבי אישום נגד חלק מהמעורבים בפרשה.

חקירת החשדות החמורים כנגד בכירי העירייה, ובהם חשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקבלת דבר במרמה, החלה להתנהל באופן סמוי לפני למעלה משלוש שנים והפכה לגלויה בחודש דצמבר 2009, עם מעצרו המתוקשר של לחיאני בפתח דירתו בשעת בוקר מוקדמת.

לפני למעלה משנה הודיעה המשטרה על סיום החקירה בפרשה והעבירה את החומר הרב שנאסף אל הפרקליטות, לצורך הגשת כתבי אישום.

בשנים שמאז "התפוצצה" הפרשה, נשמעים קולות בציבור הקוראים לבכירי העירייה להשעות עצמם מכל פעילות עירונית, אך למרות קריאות אלה, ממשיכים לחיאני ובכירי העירייה שנחקרו בפרשה לכהן בתפקידיהם.

לחיאני מצידו, פנה לפרקליטות ואף עתר לבית המשפט בבקשה לחייב את הפרקליטות להודיע האם בכוונתה להגיש כנגדו כתב אישום, במטרה לסיים את "עינוי הדין", כהגדרתו, שהוא חווה.

נהגו ועוזרו האישי לשעבר של לחיאני, שמעון ועקנין, שנחקר אף הוא בפרשת "בית וגן", בשל מעורבותו לכאורה בחלק מהחשדות הנחקרים, פרש לפני מספר חודשים מתפקידו, אך הספיק להסתבך בפרשייה חמורה אחרת.

בתחילת השבוע שעבר הוגש נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום באשמת ניהול וארגון הגרלות והימורים בלתי חוקיים ברשת האינטרנט.

על פי כתב האישום, ועקנין ביצע חלק מהחשדות המיוחסים לו בעת ששימש כעובד עירייה. כעת הוא חשוד יחד עם 15 חשודים נוספים, בניהול אתר ההימורים הבלתי חוקי. תפקידו, כך בהתאם לנטען בכתב האישום, היה גיוס מהמרים וגביית תשלומים מהם עבור השימוש בשירותי האתר.

פודמסקי, פתאל וועקנין, סירבו להגיב לידיעה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "חובתה של משטרת ישראל למצות את חקירתה בצורה הטובה ביותר למען האינטרס הציבורי. העירייה תשתף פעולה ככל שיידרש".