ריקוד מתחשב עם תושבים: התפתחות בפרשת הקיוסק של משפחת חזז ברחוב הרב לוי. עיריית בת ים שוקלת להתגמש מול בני המשפחה, ולאפשר להם להסדיר את חובם. אם הדברים ייצאו אל הפועל, הם ימשיכו להפעיל את הקיוסק ולא יפונו בחודש יוני, כפי שתוכנן בתחילה.

בואו להצטרף לעוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

משפחת חזז מנהלת את הקיוסק כבר 30 שנה. כפי שפרסמנו כאן, טוענים בני המשפחה כי המקום הועבר, ללא ידיעתם, לניהולו של מישהו אחר, בניגוד לסיכום המקורי מול העירייה, שראתה בכך הפרת הסכם וביקשה לפנותם.

בתחילת חודש מרס השנה, כשגילו בני המשפחה כי חובותיהם לעירייה נאמדים בכ־370 אלף שקל, הם שבו לנהל את הקיוסק שהיה בידיים אחרות. בכל זאת, העירייה הודיעה להם כי בכוונתה לפנותם. במהלך החודש האחרון ניסו בני המשפחה, בראשות האב יעקב, להסדיר את נושא החוב על מנת למנוע את פינוים מהמקום, אך לדבריהם, למרות שפנו לראש העירייה, שלומי לחיאני, ולבכירי עירייה נוספים, נדחתה בקשתם על הסף.

ביום ראשון השבוע התייצבו כמה מבני משפחת חזז בלשכתו של לחיאני, ולמרות שלא נקבעה להם פגישה, הוא הסכים לשוחח עימם. במהלך השיחה ביניהם הבטיח ראש העירייה לבני המשפחה כי ינחה את אנשי המחלקה המשפטית של העירייה לבדוק את האפשרות להסדרת חובם, בקיזוז החובות שנצברו בזמן שהקיוסק לא הופעל על ידם.

בני המשפחה, שלפני שלושה שבועות איימו להתבצר בקיוסק עם בלוני גז ביום הפינוי, נרגעו מעט וכעת הם מקווים כי המהלך שהציע ראש העירייה אכן ייצא לפועל. "לחיאני הסכים לבוא לקראתנו ואפילו לדחות את הפינוי במספר חודשים, עד לבירור הנושא", אומרת שרית, כלתו של יעקב. "אנחנו מקווים שהעניינים יסתדרו. לא נוותר בקלות על הקיוסק. זה כל החיים שלנו".

העירייה בתגובה: "אין כל שינוי בפסק הדין של בית המשפט על פינוי הקיוסק. יחד עם זאת, ולפנים משורת הדין, ניתנה אורכה של 90 יום, על מנת שהמשפחה תוכל להסדיר את ענייניה".