סערה בקהילה החרדית בבת ים: עשרות אלפי שקלים במזומן ותכשיטים נגנבו מביתו של פעיל מרכזי בקהילה, בשעה שנפש עם בני משפחתו מחוץ לעיר. בסביבתו של הבכיר מאמינים כי הפורץ אינו זר לקהילה ומכיר היטב את הקורבן.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

במוצאי שבת חזר הבכיר לביתו והבחין בבלגן. הוא סרק את הדירה ואז גילה את היעלמות הכסף והתכשיטים, ומיד הזמין למקום את שוטרי המז"פ (המחלקה לזיהוי פלילי) של תחנת משטרת מרחב איילון. בשל מעמדו של הבכיר נפגשו איתו בכירי המרחב והבטיחו לו לפעול במהרה לאיתור הפורצים.

"כל הסיפור הזה ממש לא נשמע טוב", אומר אחד המקורבים. "הוא יצא לבלות את השבת אצל בני משפחה בעיר סמוכה, וסביר להניח שמי שידע שהדירה תהיה ריקה באותו הזמן, ידע גם כי יש בה כסף רב שנשמר במקום".

מדוע הוא שמר סכום שכזה בדירתו?
"הכסף שנגנב שייך לעמותות ומוסדות גמילות חסדים, שמנוהלים על ידי הבכיר, ולכן אוחסן בביתו".

כאמור, החשד העיקרי הוא שהמבצע מכיר את הבכיר וידע על צעדיו המתוכננים. לדברי אחד המקורבים, ככל הנראה הגנבים כלל לא פרצו את הדלת. לדבריו, "ייתכן שמי שביצע את המעשה היה אדם שמכיר את בעל הדירה וייתכן שהשתמש במפתח שקיבל או שכפל ממישהו הקרוב לפעיל או ממנו עצמו, מתוך ידיעה שיש שם רכוש רב".

הצבעתם על חשודים ספציפיים?
"יש לנו חשודים ואנחנו מקווים שבתוך מספר ימים המשטרה תאתר את מי שביצע את הגניבה מהדירה. זה מאוד מקומם, מה עוד שהדבר קרה בשבת".

הבכיר מסר בתגובה לאירוע: "מדובר בהחלט במקרה לא נעים, אבל אני סומך על המשטרה שתאתר את מבצע המעשה".