המסלול המהיר לכלא: כל אחד מכיר את ההרגשה הטובה כשהוא מצליח להיפטר ממוצר כלשהו באמצעות מכירה באינטרנט. עבור שני צעירים מבת ים היוותה הפלטפורמה הזו הזדמנות מצוינת לשדוד כמה אנשים שהגיעו לפגישת עסקים עמם, אך יצאו בלי מכשירי האייפון שלהם ועם חבלות רציניות בגופם בתמורה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

השבוע השודדים האלימים נשלחו לעשר שנות מאסר, לאחר שהורשעו בארבעה מקרים של עבירות שוד בנסיבות מחמירות ובגניבת דלק.

הנאשמים, בני 24 ו־25, קבעו להיפגש עם הקורבנות במקומות שונים בתל אביב, ושם היו שודדים אותם. המתלונן הראשון סיפר כי פגש את השניים, העביר לידיהם את האייפון והם בתגובה חנקו אותו, הפילו אותו לרצפה ובעטו בכל חלקי גופו. בהצהרה שמסר לבית המשפט הוא ציין כי הפגיעות הגופניות שספג הינן זניחות לעומת הפגיעה הנפשית, הכאב והפחד שחווה במהלך התקיפה.

מתלונן נוסף, שנפגש עם השניים בחניון בתל אביב, ספג מהם מכות קשות עד כדי אובדן הכרה. לדבריו, נגרמו לו חבלות בפניו וברגליו. הוא אותר בחניון על ידי המשטרה כשהוא יושב ברכבו מוכה וחבול ואינו זוכר את שאירע לו. הוא סיפר בתצהיר בבית המשפט שלאחר ששוחרר מבית החולים נזקק להתאוששות, ולא הלך לעבודתו במשך שבוע.

כתב האישום נגדם מייחס להם גם גניבת אלפי ליטרים של דלק, ממכוניות שהשניים החנו בחניון להשכרת רכב בתל אביב עליו שמרו.

במהלך משמרות הלילה, כך נטען, הם קדחו חור במיכלי דלק של מכוניות שחנו במקום ורוקנו את הדלק. לאחר מכן סתמו את החור בעזרת בורג ונייר דבק, ומכרו את הדלק הגנוב לאחרים.

בהכרעת הדין מתחה השופטת קלרה רג'יניאנו ביקורת נוקבת על הנאשמים וטענה שהם פעלו כשודדים סדרתיים, על פי שיטה ודפוס התנהגות קבוע מראש. "הם תכננו את מעשיהם בקפידה ושמו להם למטרה לשדוד מכשירי אייפון מאזרחים תמימים ולאחר שקיבלו את המכשירים לידיהם הפליאו מכותיהם בצוותא במתלוננים".

עוד היא הוסיפה שגילם הצעיר של הנאשמים אינו יכול להוות שיקול משמעותי, שכן הם הוכיחו את מסוכנותם, לדבריה, ולכן חובה להרחיקם מהציבור. "המעשים מלמדים על מי שתכננו אותם, בחרו את הקורבנות וביצעו מעשיהם בלילה, בתעוזה ובקור רוח", סיכמה השופטת. היא גזרה שמונה שנות מאסר על כל אחד מהנאשמים בגין עבירות השוד, ועוד שנתיים מאסר בפועל בגין גניבת הדלק. בנוסף, חייבה השופטת את כל אחד מהנאשמים לפצות כל מתלונן בסכום של 5,000 שקל.

"הצורך להחמיר בענישה בגין עבירות אלימות, מטיל על בית המשפט את החובה למיגורה המוחלט, באמצעות הטלתם של עונשים מרתיעים, שמשמעותם - שליחתו של נאשם לבית האסורים".