ביקור מושחת בחג הביכורים: מזוזות מרוססות בצבע שחור, כתובות נאצה בגנות אלוהים וגרפיטי של סמלים המזוהים עם כת השטן, אלה הם חלק מהמראות שהמתינו ביום שלישי השבוע לתלמידים ולצוותי ההוראה של בית הספר התיכון "החשמונאים" בבת ים, עם חזרתם ללימודים בתום חופשת חג השבועות.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

אב הבית של בית הספר, שפתח את שערי המוסד בשעת בוקר מוקדמת ביום שלישי השבוע, הזדעזע לגלות את מעשי הוונדליזם, ודיווח על כך למוקד העירוני ולמשטרה. במקביל, החלו צוותי תחזוקה במקום למחוק את כתובות הנאצה, למעט מספר כתובות שהושארו כחומרי חקירה וראיות, במטרה לאפשר לאנשי המחלקה לזיהוי פלילי של משטרת מרחב איילון למצוא ראיות שיסייעו באיתור מבצעי המעשה.בין הסיסמאות שרוססו ברחבי בית הספר היו הקריאות: "התנגדות", "אין אלוהים – אין אדונים", "אחדות ואחווה", "אנרכיה" ו"מלשינים". תלמידים שהגיעו לבית הספר בשעה מוקדמת יחסית הספיקו להבחין בנזק שנגרם למבנה המקום והביעו תדהמה מהמעשה.

"אנחנו יודעים שבני נוער עושים שטויות, אבל לא תיארנו לעצמנו שמישהו יחשוב להגיע למצב כזה", מספר אחד התלמידים. "יש פה גרפיטי מדי פעם עם שטויות וקללות, אבל בטח לא כתובות כאלה, שמשמיצות את אלוהים. ההשחתה של המזוזה זה כבר באמת מוגזם".

תלמיד אחר הביע את דעתו כי בני נוער המזוהים עם כת השטן הם האחראים למעשה. "יש כאן סמלים של אנרכיה וכל מיני כתובות שמעידות על כך שאלה חבר'ה שקשורים לכת החולנית", טען התלמיד.

"גם הכתובת שאומרת 'לא לאלוהים' היא חיזוק לזה. אני לא מאמין שזה מישהו מבית הספר, כי אצלנו אין חבר'ה כאלה משוגעים. בלגן שכזה אופייני רק לחברי כת השטן. הם אוהבים לצאת נגד הממסד, וכנראה שחשבו שלבוא ולעשות כזה דבר בבית הספר יעביר את המסר שלהם".

מהעירייה נמסר: "כתובות הגרפיטי המדוברות הוסרו והוגשה תלונה במשטרה. העירייה מגנה מכל וכל גילויי גזענות ופועלת מתוך נחישות ואמונה בסובלנות, סבלנות ואהבה".

ממשטרת מרחב איילון נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.