שיא הטיפשות: בדרך כלל מי שגונב כרטיס אשראי נוהג לחגוג איתו בקניות ללא מעצורים, אבל מתברר שיש כאלה שלא הבינו שגם צריך לדאוג שלא יעלו על עקבותיך. כך למשל, תושב בת ים שהחליט לשלם בפרטי הכרטיס שגנב דווקא את חשבונות הארנונה שלו לעירייה, ונתפס לאחר זמן קצר לאחר שמסר לצורך העניין את הכתובת שבה הוא מתגורר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הכל החל כשתושב בת ים הבחין כי בכרטיס שלו נעשה שימוש חורג, למרות שהיה ברשותו כל העת. בדיקת חשבונותיו העלתה כי סכום של אלפי שקלים הועבר למחלקת הארנונה בבת ים לצרוך תשלום מס.

האיש הגיש תלונה במשטרה, ושם פתחו בחקירה, שעד מהרה הובילה לפתרון התעלומה. למרבה האבסורד, אותו משתמש בכרטיס מסר לעירייה את כל פרטיו כדי שיוכל למחוק את חובו, כך שהדרך אליו הייתה קצרה מאוד.

בסוף השבוע שעבר התייצבו שוטרי הסיור של המרחב בדירתו של החשוד הלא מתוחכם והביאו אותו לחקירה בתחנת המשטרה העירונית. כאשר נשאל על ידי החוקרים האם לא היה ברור לו שייתפס מיד לאחר שביצע את התשלום ומסר את פרטיו המזהים, שמר האיש על שתיקה.

במהלך חקירתו הודה החשוד בשימוש בכרטיס האשראי, כמו גם בביצוע עבירות הונאה וקבלת דבר במרמה, בעת שעשה שימוש בפרטי כרטיסי אשראי אחרים של תושבי האזור שהגיעו לידיו. "הוא בחור לא חכם במיוחד, בלשון המעטה, ולא ברור מה חשב לעצמו", אומר אחד מקציני המרחב.