מצווה לבת המצווה: בני משפחה מעוטת יכולת של נערה בת 12 שחגגה את מסיבת בת המצווה שלה ביום רביעי שעבר בבית כנסת בבת ים, התקשו להאמין כי מי שארגן את האירוע המפואר בהתנדבות הוא נער בן 15.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הנער הוא עודד רוטורי, תלמיד כיתה ט' בישיבת "אדרת" בעיר וחניך בתנועת בני עקיבא, ששמע מפי חבר לפני מספר שבועות על מצוקתה הכלכלית הקשה של משפחת הנערה והחליט לסייע להם ולהפיק עבורם את האירוע. בהכנות למסיבה סייעו לרוטורי בנות שירות לאומי המשרתות בסניף בני עקיבא בעיר.

לאחר ששוחח עם בני המשפחה, שהתרגשו מאוד מפנייתו ומנכונותו להירתם למשימה, החל רוטורי לחפש תורמים למימון האירוע. בשלב ראשון הוא פנה, מיוזמתו, לטבח חדר האוכל בישיבה בה הוא לומד וביקש את עזרתו. הוא הפנה אותו לחברת הקייטרינג המספקת את המזון לישיבה ורוטורי יצר קשר עם אנשיה, שלשמחתו הסכימו לתרום עשרות מנות מזון לאירוע.

בשלב הבא, במטרה להשלים את הסעודה לאורחי המסיבה, חיפש הנער בעל חנות למוצרי מזון שיתרום בקבוקי משקה. לאחר שהסתובב במספר מרכזי קניות וסופרים בעיר, הצליח לשכנע את בעליו של אחד מהם לתרום לאירוע 40 בקבוקי משקה קל מסוגים שונים.

כשסיים את מלאכת איסוף המזון לאירוע, החל רוטורי לדאוג ליתר פרטי ההפקה. "פגשתי בעל חנות מתנות שהסכים לתרום 20 בלוני הליום לבת המצווה, ואדם הקשור לחנות פרחים נתן לנו כמה זרים בשביל הצבע והאווירה השמחה. אלה אנשים מדהימים, שעושים הכל ללא כוונה להתפרסם, רק מתוך נתינה", סיפר.

בערב החגיגה התקשה אפילו רוטורי להאמין עד כמה הצליח בארגון המסיבה. עשרות המוזמנים - בני משפחתה של הנערה, חברים ומכרים - הודו לו על המעשה יוצא הדופן. "זאת פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה, אבל הייתה לי דוגמא טובה מהבית", אומר רוטורי. "אנחנו חמישה אחים, ואחי הגדול עשה בעבר דברים דומים, כך שהיה לי ממי ללמוד".

נערת בת המצווה ובני משפחתה היו אסירי תודה, כפי שהוא מספר. "היא שמחה מאוד כי היא לא רגילה לקבל דברים כאלה והרגישה ממש כמו מלכה. היא לא הייתה יכולה להוריד את החיוך מהפנים, ואבא שלה, שהיה מאוד ממורמר בהתחלה, שמח מאוד והתרגש".