גם חבר מועצה צריך היתר: פקחי אגף ההנדסה בעיריית בת ים שהגיעו לפני כשבועיים למשמרת שגרתית באגף הופתעו לגלות כי בתוכנית העבודה היומית נכללה מטלה לא שגרתית: מסירת צו הפסקת עבודה לידי חבר מועצת העירייה הוותיק, מאיר הוני.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מידע שהגיע ל-mynet מצביע על חשד, לכאורה, שחנות הנמצאת מזה שנים רבות בבעלות משפחתו של הוני הורחבה ללא היתר.

על פי החשד, הושלמה בשבועות האחרונים תוספת לחנות, הממוקמת בקומת הקרקע של בניין מגורים ברחוב רוטשילד בעיר, על חשבון שטח ציבורי השייך לבניין.

לפני מספר חודשים הבחינו פקחי בנייה מטעם העירייה כי במקום מתבצעות עבודות בינוי להרחבת בית העסק.

עם התקדמות העבודות הבינו הפקחים שהעבודות פולשות לשטח הציבורי של בניין המגורים, והתריעו בפני הפועלים במקום כי יש לבצען בהתאם לחוקי התכנון והבנייה ובכפוף לאישורים.

ב־29 במאי השנה, לאחר שצוותי הפיקוח על הבנייה גילו כי העבודות נמשכות ללא היתר, הוציא מנהל המחלקה לפיקוח על הבנייה בעירייה, חזי אברהם, צו הפסקת עבודה מינהלי המחייב את הוני להפסיק לאלתר את עבודות הבינוי.

"מבוצעות עבודות בנייה של הגדלה ושינויים בבנייה של חנות בקומת מרתף, מתחת לתקרת בטון קיימת. יש להפסיק את עבודות הבנייה להן נדרש היתר בנייה", ציין אברהם את הסיבות להוצאת צו הפסקת הבנייה, והוסיף: "על מאיר הוני, שהוא הבעלים ומחזיק בנכס, וכל מי שעובד בשירותו, להפסיק מיד את העבודה המתבצעת במקום".

"תמוה מאוד שחבר מועצה כה ותיק לא שם לב לפרטים ומביא להפרת החוק", אומר בכיר בעירייה. "אני מאד מקווה שהעניין יוסדר במהרה, כי בהחלט מדובר באי נעימות. אנשי ציבור אמורים לשמש דוגמא לתושבים".

הוני מסר בתגובה: "ביצעתי סגירת מרפסת ונודע לי שדרוש היתר לביצוע העבודה. כרגע אני בתהליך קבלת היתר. אסדיר את הנושא".

תגובת העירייה: "מדובר בצו הפסקת עבודה מינהלי שהופר, והעירייה פועלת בנוהל המקובל לטיפול בחריגה".