המונה דופק: הוא לקח עובדת זרה במוניתו ומצא עצמו מואשם באונס, שלטענתו מעולם לא ביצע. בערעור שהגיש השבוע נהג מונית בן 42 מבת ים, המרצה כבר שנה וחצי במאסר, הוא טוען שהתפתה להצעה שנפוצה מאוד בסביבת עבודתו בדרום תל אביב: נסיעה חינם במונית תמורת שירותי מין.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"מי שעובד בנווה שאנן מכיר היטב את התופעה. לעיתים הבנות פשוט מאיימות להתלונן על אונס אם תבקש מהן כסף", אומר נהג שפועל בקו הזה.

ב־2011 הורשע הנהג באונס, ניסיון לביצוע מעשה סדום, חטיפה והטרדה מינית של עובדת זרה, אותה אסף בשנת 2007 למוניתו בדרום תל אביב. במסגרת עסקת טיעון נגזרו עליו 12 שנות מאסר, מתוכן 10 בפועל, וקנס של 35 אלף שקל למתלוננת.

הנאשם הודה כבר בתחילת חקירתו במשטרה כי התרחש במוניתו אירוע בעל אופי מיני עם המתלוננת, אולם טען כי לא קיים עימה יחסי מין. לדבריו, ההסכם ביניהם היה שהיא תיגע בו ממקום מושבה בתמורה למחיר הנסיעה בסך 100 שקל, בעוד הוא יישאר על כיסא הנהג.

בערעור הוא טוען כי בזמן הנסיעה היא הבחינה כי אין לה את הסכום המדויק והיא "זרמה" איתו כאשר נטל את ידה והניח אותה בתוך מכנסיו.

לטענתו בערעור, הוא אף שילם לה על כך מאה שקל. "במציאות החיים הקשה של שכונת נווה שאנן בתל אביב, זה דבר שקורה לא אחת לנהגים רבים כאשר הם מעלים עובדות זרות לרכבם. העובדות עצמן מציעות תשלום באמצעות שירותי מין, בתמורה למחיר הנסיעה", הוא טוען בערעור.

תופעה מתפשטת
המצוקה בדרום תל אביב ידועה וברורה. נהגי מוניות מבת ים עימם שוחחנו השבוע מספרים על מציאות קשה שבה האנשים מבקשים רק לשרוד. בסיור שערכנו בעיר מתברר שהנהג שהורשע באונס לא לבד. מפעילי המוניות יודעים לספר על תופעה שהולכת ופושטת, במסגרתה בתום הנסיעה הלקוחה, לרוב עובדת זרה, מציעה שירותי מין בתמורה למחיר הנסיעה.

"הן מציעות לשכב איתך, אבל לפעמים הן פשוט מאיימות שלמחרת בבוקר יתלוננו על אונס אם לא תיקח אותן לאן שהן רוצות", מספר נהג. "לא מדובר רק בעובדות זרות אלא גם בישראליות צעירות. התופעה רווחת בעיקר בימי שישי בערב, אז כולן יוצאות לבלות".

"ישראליות שיש להן הרבה ביטחון ומעט כסף עושות את זה", מוסיף אבי, נהג מונית שעובד כבר 20 שנה בתל אביב. "זה קורה יותר ויותר בשנים האחרונות".

לאורי הנהג זה קרה פעם אחת והוא הצליח לצאת מהעניין בעור שיניו. "בכל פעם שמישהי ניגשת אליי עם הצעה כזאת, אני לא לוקח אותה", הוא אומר.

"חבר שלי פעם הסיע מישהי עם מונה והכול, ופתאום באמצע הנסיעה היא אמרה, 'עוד דקה אני קורעת את הבגדים שלי וטוענת שאנסת אותי. כל זה יעלה לך 300 שקל בשביל שאני אשתוק'. הוא הוריד אותה במקום, אבל יום אחרי זה בכל זאת לקחו אותו לחקירה, למרות שהוא לא עשה כלום. חוץ מזה שהוא איבד יום עבודה, זו גם בושה למשפחה. בנות עם ביטחון עושות את זה".

בעוד נהגי המוניות ממשיכים לעבוד ולספר את אשר קורה להם ברחובות תל אביב, יושב חברם לעבודה כבר שנה וחצי במאסר לאחר שהורשע באונס. מקורביו טוענים השבוע כי מדובר בנקמה מצד הנוסעת, שדרשה ממנו 300 שקל, נוסף על מחיר הנסיעה שלא שילמה.

"לכל אורך הדרך הוא טען שהיא איימה עליו. בדיעבד הוא אומר שהוא היה צריך לשלם לה וזהו. אם היה משלם לה, הוא לא היה יושב היום בכלא", טוענים בסביבתו של הנהג.

הטענה החדשה, בדבר האיומים, לא נשמעה קודם. במהלך המשפט הוא טען שמדובר היה באקט בהסכמה.
"כי זאת האמת. לכל אורך הדרך, מהחקירה ועד היום, הוא טוען שהכול היה בהסכמה. לאחר האקט המתלוננת דרשה עוד כסף על מחיר הנסיעה וכשלא הסכים ואמר לה לרדת מהמונית הוא בעצם, לדבריו, סלל את דרכו לגיהינום.

"הוא ביקש מכונת אמת בחקירה אבל החוקרים לא נתנו לו. עימתו אותו עם המתלוננת ואת הדיסק של העימות המשטרה איבדה. איך אפשר לנהל משפט ככה? הוא טוען שמרשיעים אותו על סמך תחושת בטן ולא על ראיות".

לדברי המקורבים, הנהג טעה כשבכלל הסכים לתנאיה של הנוסעת, אולם לא מדובר היה באונס אלא בסחיטה מצידה. לטענתם, היא החליטה לסגור איתו חשבון אחרי שהוריד אותה באמצע הדרך. "הוא הסתובב באזור התחנה המרכזית והבחורה ביקשה לנסוע לרעננה או הרצליה. הוא אמר לה שזה יעלה לה 100 שקל והיא הסכימה", טוענים מקורביו.

"במהלך הנסיעה היא הבחינה שאין לה את כל הסכום ועידכנה אותו. היא כל הזמן אמרה שהיא מאחרת לעבודה. הוא לקח את היד שלה לכיוון איבר המין שלו ואמר לה שהיא לא תצטרך לשלם אם תביא אותו לסיפוקו, והיא הסכימה.

בערעור הוא אמר שבמציאות החיים הקשה של שכונת נווה שאנן בתל אביב זה קורה הרבה.
"זה נכון לגמרי, תשאלי נהגי מוניות שעובדים באזור. זה עולם אחר, זאת מציאות אחרת, קודים אחרים לגמרי. נהגים מקבלים הצעות מגו