נורה אדומה:: היא עזבה את הלימודים בגיל 15, התחברה עם עבריין בן 22 ומאז התדרדרה לפשע. אמה טוענת השבוע כי למרות פניותיה לרשויות הרווחה בעיר ולמשטרה, לא נוקטים שני הגופים בצעדים שיובילו לסיום הקשר הבעייתי, לדבריה, בין השניים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"הבת שלי קטינה ומנהלת מערכת יחסים חריגה עם בגיר, דבר שאסור על פי חוק", אומרת האם. "במדינות מתוקנות ונורמליות הרשויות כבר היו פועלות נגד הבחור, שהוא למעשה עבריין, אבל כנראה שאצלנו אין דין ואין דיין. הבת שלי מסתבכת בפלילים, ואף אחד לא עושה כלום. אם לא יקרה משהו מהר המשפחה כולה עלולה להתרסק", היא זועקת.

עד לפני ארבעה חודשים התנהלו חייהן של האם, הבת ואחיה, על מי מנוחות. הבת, תלמידת כיתה ט', סייעה במשך שנים לאמה בניהול המשפחה, ובמקביל הגיעה להישגים גבוהים בלימודים. כל זאת עד, שלדברי האם, היא הכירה את הצעיר.

"בהתחלה הכל היה נראה בסדר, שום דבר לא עורר בי חשד והרגשתי שהילדה שלי שמחה, והיה לי בסדר גמור עם זה. אבל לאחר חודש של היכרות היא נהייתה ממש אובססיבית כלפיו, הרבה מעבר למה שנערה בגילה אמורה להיות כלפי בחור", טוענת האם.

"היא לא יכלה להיות רגע בלעדיו, נמשכה אליו, והיחסים ביניהם הפכו לצמודים מאוד. הוא היה מגיע אלינו כל יום ונשאר אצלנו גם בלילות. בשלב הזה, זה כבר התחיל להפריע לי, ובמיוחד לאור העובדה שמדובר בבגיר והבת שלי היא קטינה".

חששותיה של האם מהתדרדרות במערכת היחסים בין השניים, שתוביל לפגיעה בבתה, התאמתו במהרה. בחודש מרץ השנה, בעיצומה של מערכת היחסים, הודיעה הבת לאמה שהחליטה לפרוש מהלימודים.

האם מספרת כי עם עזיבת בית הספר החלה הבת להתדרדר ובמהלך החודשיים האחרונים היא נעצרה שלוש פעמים על ידי שוטרי תחנת משטרת מרחב איילון, בחשד לביצוע עבירות הקשורות לעישון ולהחזקת סמים קלים.

"מעולם לא ביקרתי בתחנת משטרה, ופתאום בתוך תקופה קצרה, הפכתי לבת בית במקום", היא מספרת. "בפעם הראשונה שזימנו אותי לתחנה בגלל שהיא נתפסה על עישון סמים, החוקרת ביקשה ממני לבדוק היטב עם מי היא מסתובבת.

בפעם השנייה שהגעתי לתחנה אחרי שעצרו אותה עם גראס בכיסים, החבר נעצר איתה גם כן, ואז ביקשתי מהם שידאגו להרחיק אותו ממנה, אבל זה לא קרה. לפני מספר שבועות, בזמן שהיא הייתה איתו, התנפלו עליהם בלשים ועצרו אותם, כנראה בגלל שמישהו הלשין עליהם שהם מחזיקים סמים. בעקבות האירוע הזה ביקשתי להוציא נגדו צו הרחקה, ואכן נתנו לי צו כזה, אבל הבחור המשיך בשלו, מבלי להתייחס, ונפגש עם הבת שלי, שמתעלמת מהבקשות שלי לניתוק הקשר ביניהם".

האם טוענת כי דיווחה לעובדת אגף הרווחה, שמונתה לטפל בה, על מצבה של הילדה. בעקבות שיחה זו זומנה הנערה לפגישה עם פקידת סעד שהודיעה לה כי מכיוון שמדובר בבגיר, חל עליו איסור לישון בבית אמה או לקיים עמה מערכת יחסים אינטימית, אך גם הבהרות אלה לא הועילו.

בשבועות האחרונים, לאחר שכל מאמצי האם להביא לניתוק הקשר עלו בתוהו, הגישה האם תלונה במשטרה נגד הצעיר, המדיח לטענתה את בתה לשימוש בסמים. היא מציינת כי למרות הגשת התלונה, הצעיר ממשיך לפקוד את בית המשפחה.

"אני במצוקה והילדה עושה מה שבא לה. הבחור מגיע אלינו לישון ללא הסכמתי, יושב מסטול על הספה ומלמד אותה לגלגל סיגריות", היא טוענת. "לפני שבוע הגעתי למצב שזרקתי לה את הבגדים מהחלון כי רבנו, ואמרתי לה שאני לא רוצה את הבלגן הזה בבית. זה עצוב ומתסכל שהמשפחה נגמרת ככה מול הפנים.

"הילדה שלי הייתה הגאווה שלי ועכשיו היא מקור הצרות, והיחסים שלה עם הבחור ממוטטים את הבית שלנו. המשטרה לא עושה מה שצריך למרות שיודעים שהוא בחור בעייתי, ובעירייה יודעים רק להגיד שעניין עזיבת בית הספר יגיע לבית המשפט. אני ממש חוששת לחייה, זה הרסני. היא מתנכרת לי ולא מוכנה להקשיב. איפה הרשויות? איפה המשטרה? מה רוצים שאעשה?".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "מטעמי צנעת הפרט, אין בכוונתנו להתייחס לסוגיה. כמו כן, מדובר בקטינה. ככל שידוע למשטרה, לא עלה כל בסיס לעבירה מצדו של החבר נגדה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנערה מטופלת על ידי האגף לשירותים חברתיים, תוך שיתוף הגורמים הרלוונטיים. מפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב, אך נציין כי צוותי האגף מצויים בקשר קבוע עם אמה של הנערה, בליווי, סיוע ותמיכה".