הכלבה לא חסה: תושבת בת ים ובנה נתבעים לשלם לשכנתם בת ה־64 חצי מיליון שקל כפיצוי, לאחר שכלבתם מסוג רועה קווקזי נשכה אותה וגרמה לה, לכאורה, לנזקים גופניים ונפשיים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב על ידי עו"ד כרמי בוסתנאי, נטען כי התנהגות הנתבעים, שיצאו לטייל עם הכלבה ביום בו התרחש המקרה, הייתה בלתי אחראית ורשלנית.

על פי כתב האישום, ב־14 בפברואר השנה, בסביבות השעה שש בערב, טייל בן השכנים עם כלבתו, "כשהיא אינה קשורה וללא זמם על פיה. לפתע התנפלה הכלבה על התובעת, נשכה אותה והפילה אותה ארצה בעוצמה רבה, והמשיכה לתקוף אותה כשהיא שרועה על הרצפה". בכתב בתביעה נטען עוד כי הנפגעת פינתה עצמה לקבלת טיפול ב"וולפסון" בחולון.

"בבדיקה נמצא סימן נשיכה בשד ימין, סימני נשיכה מרובים בכף יד ימין, וכן נמצאה רגישות ניכרת בפרק ירך ימין, עם קיצור וסיבוב חיצוני", נטען בתביעה. "חתכי הנשיכות נתפרו והתובעת אושפזה בשל חשד לשבר בירך ימין. הוחלט לערוך התערבות ניתוחית לשחזור וקיבוע פנימי של השבר, שבוצע בתאריך ה־16 בפברואר". לטענת התובעת, "האם ובנה הודו באירוע התקיפה, אך טענו כי 'הורידו את המחסום מפי הכלבה כי היא רצתה לאכול חסה בגינה'".

בבואו לתבוע מבית המשפט לחייב את האם ובנה בתשלום פיצויים בגובה 600 אלף שקל, טוען עורך הדין כי התובעת, "מוגבלת בכל הפעולות המצריכות תפקוד תקין, ובביצוע פעולות שגרתיות ויום יומיות, כגון הליכה, עלייה וירידה במדרגות, הרמת משאות כבדים, וכן בקיום ואחזקת משק הבית". כמו כן, לדבריו, "לתובעת נגרמה פגיעה בכושר השתכרותה והפסדי השתכרות, ובעקבות התקיפה היא זקוקה ותזדקק בעתיד לעזרת הזולת או לתוספת עזרה קבועה ומתמדת בפעולות יום יומיות".

פרקליטה של התובעת, עו"ד בוסתנאי, מסר: "החוק בישראל מחייב את בעלי הכלבים באחריות מוחלטת בנוגע לתקיפה ולנשיכה של כלבם, ואף לפציעות שנגרמו עקב בהלה מכלבם. על כן, מומלץ לכל בעל כלב לנקוט משנה זהירות וגם לדאוג לביטוח מתאים, עקב הסכומים הגדולים שפוסקים בתי המשפט במקרים אלה".