צדקה לא תציל: בסיכום השנתי הקרוב של משטרת מרחב איילון תזכה ודאי תפיסת צעיר בת ימי השבוע, שעה בלבד לאחר שעל פי החשד פרץ לבית עסק בעיר, בתואר: "הפענוח המהיר ביותר של תיק חקירה במרחב". תפיסת החשוד הייתה כה מהירה ומפתיעה גם מבחינתו, עד שכאשר פשטו השוטרים על דירתו הוא היה עדיין בעיצומה של מלאכת ספירת הכסף הגנוב.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

שוטרי המרחב דווחו על הפריצה לבית העסק על ידי בעליו. בשיחת הטלפון שקיים עם מוקד המרחב סיפר כי דקות ספורות לאחר שנעל את חנותו במרכז העיר, התקבלה במכשיר הטלפון הנייד שלו הודעה על כך שהאזעקה במקום הופעלה. הוא חזר במהירות לחנות וגילה כי חלון הראווה נופץ וכי נגנבו מהמקום קופות צדקה רבות, אותם הוא נוהג למסור לעמותות צדקה שונות.

מצוייד בסרט הצילום מתוך מצלמות האבטחה, הגיע המתלונן לתחנת המשטרה העירונית וביקש מחוקרי המשטרה לבחון את החומר המצולם, בו נראה בבירור החשוד בביצוע המעשה. חוקרי התחנה צפו בצילומים, ובתוך שניות, כאשר הופיעו פניו של החשוד על צג הטלוויזיה, הבינו כי האיש שבתמונה הוא אחד מ'יקירי' התחנה, בעל עבר פלילי עשיר בתחום עבירות הרכוש.

פחות משעה לאחר מכן כבר התייצב צוות שוטרי סיור של המרחב בפתח דירתו של החשוד, שהופתע מאוד למראה האורחים הלא קרואים. הם לא היו צריכים להתאמץ על מנת לקבוע כי הצעיר הוא אכן מי שביצע את עבירת הפריצה.

אל מולם עיניהם של השוטרים, על השולחן בפינת האוכל של החשוד, היו מונחות קופות הצדקה שנגנבו מהחנות שעה קלה לפני כן, כשמסביבם פזורים מאות מטבעות, אותם כבר הספיק לסדר לפי גודל וצורה. למרות שנתפס 'על חם', הכחיש הצעיר כל קשר לביצוע העבירה. הוא נעצר, ובימים הקרובים ימליצו החוקרים לפרקליטות על הגשת כתב אישום נגדו.