גל ההשחתה בדרום בת ים מתפשט לעבר בתי מרכז העיר. בשבוע האחרון עקרו אלמונים עשרות מזוזות מפתחי בתים ברחובות בית וגן, האתרוג וכנרת. בניגוד למקרים קודמים המזוזות לא נגנבו, אלא הושחתו והושלכו בחדרי המדרגות.

חשש בבת ים: גונבים מזוזות בגלל שנאה לדתיים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

"זה היה מחזה לא נעים", סיפר בזעזוע אבי ישראל שמזוזת דירתו נעקרה. "קמתי בבוקר וראיתי שהמזוזה נתלשה בכוח מהמשקוף. אצל שכן אחד אפילו הוסיפו שריטה על הדלת". ישראל ושכניו ההמומים העבירו את המזוזות לגניזה והגישו תלונה בעניין לתחנת המשטרה העירונית, שם ביקשו מהדיירים לגלות עירנות לכל תנועה חשודה בשכונת מגוריהם. "במשטרה אמרו לי שהוגשו עוד תלונות מתושבים בסביבה ושהם לוקחים את העניין ברצינות", אומר ישראל. "אני מקווה מאוד שבזה זה יסתיים".

כזכור, לפני שבועיים פרסמנו, כי עשרות מזוזות נעקרו ונגנבו מדירות מגורים ובתי עסק בדרום העיר. בין השאר נגנבה גם המזוזה של בית חב"ד דרום, הממוקם במרכז המסחרי של רחוב הנביאים. הרב מאיר אבוטבול המשמש כראש בית חב"ד במקום, העריך כי הרקע למעשה הוא התגרות בתושביה הדתיים של השכונה, שמספרם הולך וגדל בשנים האחרונות.

גם במקרה הקודם בעלי הדירות שמזוזותיהן נעקרו הגישו תלונה לתחנת המשטרה העירונית, שם הודו השבוע כי ייתכן מאוד ומדובר במעשה מתוכנן ויזום.
"העובדה שהמגמה נמשכת ומתפשטת למקומות אחרים בעיר מעידה על כך שיש יד מכוונת", אומר גורם במרחב איילון. "עם הגשת התלונות נפתחה חקירה ואנחנו מקווים להבין בהקדם מי עשוי לעמוד מאחורי המעשים המכוערים".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר: "הנושא נמצא בבדיקה. כל מי שלמזוזה שברשותו נגרם נזק, מוזמן להתלונן בתחנת המשטרה".