תקווה טלמור, חולת סרטן שאושפזה בבית חולים 'בית בלב' בבת ים, ביקשה להגיע לירושלים ולראות בפעם האחרונה את הכותל המערבי. בשבוע שעבר הגשים 'אמבולנס המשאלות' של מד"א את משאלתה. לאחר שהתפללה בכותל, מצבה החל להידרדר, וכעבור שבוע היא הלכה לעולמה, בגיל 70.

בן 27 נפטר ארבעה ימים אחרי שהגשים משאלת לב
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

"לפני שנתיים התגלה אצל תקווה סרטן בריאות", מספרת אחותה, אתי גור. "המחלה התפשטה במהירות, והיא נכנסה ויצאה מבתי חולים למשך תקופות ממושכות, אבל תמיד האמינה שתבריא". כשהרופאים בישרו לתקווה שכבר לא נותר דבר לעשות, ביקשה לראות את הכותל המערבי בפעם האחרונה.

"'בית בלב' יצרו קשר עם 'אמבולנס המשאלות'", מספרת גור. "אנחנו באות מבית מסורתי, ותקווה מאוד אהבה את ירושלים. מדי פעם היא הייתה נוסעת לטייל בעיר, וזה היה נותן לה חמצן. המשאלה שלה הייתה לנסוע לירושלים כדי לספוג שוב אוויר הרים".

גור מספרת שבאותו היום האחות בבית החולים איפרה את תקווה והלבישה אותה יפה, כדי להכין אותה למסעה האחרון. "כשהגענו לכותל היא שכבה על אלונקה, וכשהוציאו אותה היא הרימה שתי ידיים ואמרה, 'איזה אוויר של ירושלים'", משחזרת אתי. "האמבולנס נכנס ממש עד הכותל, וכל הנשים שהיו בסביבה התקרבו לתקווה והבטיחו לה שהן יתפללו בשבילה. באותו הרגע היא התחילה לבכות. תקווה תמיד הייתה מאוד חזקה וזו הייתה אחת הפעמים הבודדות שראיתי אותה בוכה. הפרמדיקים לקחו אותה עד הקיר עצמו והיא נגעה בו והתפללה והייתה ממש מאושרת. באותם רגעים היא נראתה לי בריאה".

תקווה חזרה לבית החולים, וכבר למחרת, לאחר שהגשימה את משאלתה, חלה הידרדרות במצבה וכעבור כמה ימים הלכה לעולמה.