השיפוצניק נעלם, ובעל הדירה נאלץ לגור באתר בנייה. יוסף והבה בן ה־71 מבת ים, החליט לשפץ את דירתו ולצורך כך הזמין בעל מקצוע. לטענתו, לאחר ששילם לו סכום של כ־70 אלף שקל, נעלם בעל המקצוע כשהוא משאיר מאחוריו עבודה רבה.

החנות במצור בגלל שיפוץ ברחוב? תורידו ארנונה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

במהלך השבועות האחרונים מנסה והבה לאתר את האיש, אך לטענתו, הוא מתחמק ממנו. "בחיים לא קרה לי כזה דבר", אומר והבה. "הבנאדם לא עשה מה שצריך ומה שהבטיח בהתאם לחוזה שחתמנו, ופשוט נעלם עם כל הכסף שנתתי לו. אני מקווה שהוא לא עשה את זה לאנשים אחרים. זה כאב לב אמיתי".

והבה מספר שעזיבתו של השיפוצניק הגיעה בהפתעה מוחלטת עבורו. "בלי להודיע מראש, יום אחד הוא פשוט לא בא לעבודה", הוא מספר. "התקשרתי אליו והוא נתן כל מיני תירוצים. סיפר שיגיע להשלים את העבודות בהזדמנות, אבל עברו חודשים ואף אחד לא בא, לא הוא ולא אף אחד אחר מטעמו".לטענת והבה, העובדה ששיפוץ הבית טרם הושלם, מאלצת אותו לנהל את חייו בסלון הדירה, המלא ברהיטים וציוד שהוצא מהחדרים ששופצו. "בסלון יש ערימת חפצים ואי אפשר לעשות כלום", טוען והבה, "כי אי אפשר להשתמש בשאר החדרים. יש שם צנרת מטפטפת, חוטי חשמל גלויים וחלונות ללא תריסים. חוץ מהעניין האסתטי שאף קיר לא דומה לשני, יש כאן סכנה בטיחותית אמיתית. שילמתי לבעל המקצוע עבור השיפוץ במלואו והכל מגובה בחתימות שלו. לא האמנתי שאגיע למצב הזה. אם נגיע לבית המשפט זה עלול להימשך שנים".

למרות האפשרות כי משפט עשוי להתארך, שוקל והבה לפנות להוצאה לפועל ולהליכים משפטיים.

למרות פניות חוזרות ונישנות לבעל המקצוע ששיפץ את דירתו של והבה, בחר האיש שלא להתייחס לטענות שהופנו כלפיו.